7 potravin, které vám pročistí tělo

Cítíte se unavení, bez energie, nebo máte dokonce zdravotní problémy? Možná je to způsobeno tím, že je vaše tělo zatíženo škodlivými látkami, kterých se nedokáže samo zbavit. Vy mu ale můžete pomoct, a to bez zbytečné chemie. Zkuste tyto potraviny!

Citron

Citron je jeden z nejznámějších zdrojů vitamínu C, který pomáhá k detoxikaci organismu, spalování tuků, chrání nás před volnými radikály a přispívá ke zvýšení imunity. Ideální forma, jak do sebe dostat řádnou dávku přírodního vitamínu C, je voda s citronem, kterou můžete popíjet ráno před snídaní.

Červená řepa

Tato úžasně červená zelenina, která se díky svému bohatství na vitamíny často řadí mezi tzv. superfoods, působí prospěšně především na naše střeva, která jsou často přetěžovaná naším ne vždy zdravým životním stylem. S nimi samozřejmě souvisí další důležité pochody v těle.

Pokud patříte mezi nepříliš velké fandy červené řepy, zkuste si ji třeba upéct v troubě, nebo ji nenápadně přimíchat do salátu,

Zázvor

Po zázvoru nejčastěji saháme v případě, kdy nás přepadne chřipka nebo při vaření některých pokrmů. Tyto případy by neměly být jedinou možností k využití zázvoru. Jedná se totiž o potravinu, která mimo jiné podporuje správné trávení, zabíjí bakterie a viry a bojuje proti únavě.

Zelí

Zelí působí očistně nejen ve své čerstvé formě, ale i jako kysané, které se nejčastěji podává ke klasickému českému pokrmu.

Česnek

Česnekem nevyženete nejen upíra, nebo potenciálního nápadníka, ale i spoustu škodlivých látek, které se usadily v těle.

Špenát

Špenát je bohatým zdrojem vitamínů a minerálních látek. Zkusme se tedy odpoutat od špenátu, který máme mnohdy nepříliš pozitivně spojený se školní jídelnou a připravme si doma lahodný pokrm, který špenát bude zahrnovat.

Avokádo

Nutno podotknout, že avokádo je pravděpodobně královnou mezi ostatním ovocem v obsahu vitamínu E. Obsahuje zdravé tuky, obsahuje vitamín B i železo.

Voda

V tomto seznamu rozhodně nesmí chybět voda, nejlépe bez bublinek a bez příchuti. Detoxikace je samozřejmě pevně spojená s dostatečným přísunem pití.

A tím výčet nekončí. Co dalšího zvolit a na co se zaměřit při očistě těla? A kdy sáhnout po doplňcích stravy? Jestliže cítíte, že vaše tělo nestačí odbourávat všechny škodlivé látky. A pokud po návratu z práce či školy cítíte únavu – je nejvyšší čas. Vaše tělo je pravděpodobně zbytečně přetíženo. Nastal ten správný čas, čas nasadit detoxikaci organismu.

Podobné články