9 zajímavostí o angličtině

Anglicky dnes umí téměř každý. Znáte ale všechny zvláštnosti, které tento jazyk obklopují? Podívejte se s námi na 9 zajímavostí o angličtině. Znáte je všechny?

Angličtina se vyvíjí závratným tempem

Věděli jste, že každý rok se v Oxfordském slovníku angličtiny objeví přibližně 4 000 nových slov? To je tedy pořádná nálož nových slovíček!

K domluvě vám stačí pár slov

Podle výzkumů stačí pro přežití v anglicky mluvícím prostředí znalost pouze 150 – 300 anglických slov. Pokud to ale nechcete riskovat, zapište se na kurzy angličtiny, kde se zaručeně naučíte větší počet slovíček.

Není tu pouze „czenglish“

Díky tomu, že angličtina pronikla do všech koutů světa, vznikla spojením s dalšími jazyky několik variací angličtiny. Pravděpodobně jste se už setkali s výrazem czenglish. Možná vás překvapí, že existují i termíny jako „spanglais“ a „franglais“.

Neobvyklá koncovka “-gry”

Koncovka “-gry” není příliš rozšířená. Najdeme ji pouze ve dvou (často užívaných) slovech. Konkrétně se jedná o slovíčka „hungry“ a „angry“.

Slova bez rýmu

V angličtině jsou slova, která se s ničím nerýmují. Jedná se například o známé výrazy jako “month”, “silver” a “purple”.

Specialita písmene Q

Věděli jste, že Q je jediné písmeno anglické abecedy, které se nenachází v žádném z názvu států USA.

Komplikované názvy fobií

V angličtině existují složité výrazy pro nejrůznější druhy fobií. Znáte význam slova Xenoglossophobia? Toto slovo popisuje strach z učení (či používání) cizího jazyka.

Zajímavosti a jazycích a jejich výuce se u nás můžete dočíst také v porovnání nejlepších online kurzů angličtiny. A kdo má rád právě ty další zajímavosti, neměl by vynechat třeba 4 důvody, proč se učit polsky, nebo článek jak získat slovní zásobu jak anglický král.

Podobné články