Aerial hoop: Zacvičte si na kruhu!

Nebaví vás stereotypní cvičení v posilovně? Vyzkoušejte zábavný a moderní tanec na kruhu.

Aerial hoop je označení kruhu používaného ke cvičení, které spojuje prvky tance a akrobacie. Původ má v cirkusové akrobacii a po pole dance a akrobacii na šálách jde o nový trend, který získává čím dál větší popularitu mezi českými dívkami i ženami.

Potřebná velikost kruhu se odvíjí od výšky, do které jste dorostli. Ideální je cvičit na kruhu, který je udělaný vám na míru, nebo ve studiu, které má kruhy ve vaší velikosti. Čím je kruh lehčí, tím snadněji se roztočí a o to menší impulz způsobí jeho pohyb. Pokud tedy chcete stabilnější kruh, je lepší si zvolit co největší hmotnost. Do vnitřního prostoru kruhu může být zabudovaná i další tyč, poutko nebo jiné pomůcky pro různé variace cviků, v českých studiích ale převládají kruhy prázdné.

Prvky na kruhu vypadají efektně a jsou fotogenické.

A jaké je tedy cvičení na kruhu? Hned na úvod je třeba říct, že nestabilní. Při svém prvním pokusu jsem si díky docela dobré kondici věřila a nedočkavě se chtěla vyhoupnout nahoru. Podcenila jsem ovšem pohyb kruhu, který mi zákeřně uhnul a já zůstala trčet na zemi. Pro koordinaci pohybů je výhodou síla, ale při pravidelném cvičení svalstvo posílí i úplní začátečníci. Dále se ke cvičení hodí i flexibilita a taneční průprava. Vše se ale dá naučit a kruhu se nemusí bát ani slečny, které s ničím podobným zkušenosti nemají.

Není jednoduché pořídit ostrou fotografii pohybujícího se kruhu.

Po překonání prvotního šoku z neustále se pohupujícího kruhu si budete cvičení už jen užívat. Základní prvky i jejich přechody jsou jednoduché a lze je provádět elegantně a s ženskou grácií. Právě to je na cvičení úžasné – nemusíte se do ničeho nutit, užijete si skvělé chvilky ve vzduchu a přitom zpevníte svaly na celém těle. A to i ty, o kterých jste ani netušili, že je máte.

Jeden z prvních prvků, které se naučíte.

Aerial hoop bych doporučila každému, koho nebaví stereotypní posilování v posilovně a nehledá jen cvičení, ale i zábavu a kreativitu. Nejdůležitější je nebát se nových věcí, vyhoupnout se do vzduchu a pak už si jen užívat vlastních pokroků.

Máte zkušenosti s aerial hoop? Láká vás toto cvičení?

Foto: deviantart.com/szuzi/Choco-leech, Alexandra Pavelková, StudentPoint.cz

Podobné články