AliExpress a koronavirus – riziko nákazy?

V současné situaci zasáhla nákaza koronavirem životy téměř ve všech zemích světa a tím zásadně zasáhla i do všech rodin. Mnoho lidí mají obavy z nákazy i při převzetí balíčků z čínských e-shopů či jejich rozbalení. V tomto případě je ovšem obava z nákazy koronavirem zbytečná. Koronavirus se přes balíčky z Číny nepřenáší. Jak je to tedy aktuálně s AliExpressem a jejich balíčky? Je bezpečné objednávat zboží z AliExpress a jejich následné převzetí? To vše nabízí tento článek.

AliExpress se řadí mezi nejlepší čínské e-shopy díky své velmi široké nabídce zboží. Výhodou pro mnoho lidí je také možnost projíždět AliExpress v češtině. Samotná stránka AliExpressu umožňuje svým zákazníkům změnit jazyk obchodu.

Jelikož je původ koronaviru z Číny, mnoho lidí, mezi nimi i pošťačky, se bojí nákazy koronavirem přes balíčky z AliExpressu. Koronavirus se přes balíčky z AliExpressu nepřenáší

Dle samotného dokumentu z ministerstva stojí: “Virus nepřežije mimo lidský organismus více než několik hodin.” Tím pádem není možné se nakazit přes balíčky z AliExpressu koronavirem. Někteří zákazníci se bojí i toho, zda své objednané a zaplacené zboží z AliExpressu díky epidemii vůbec obdrží. V současné situaci koronavirus komplikuje dodací lhůtu u balíčků z AliExpressu. 

Aktuálně není již nutné se obávat nákazy z balíčků, protože virus v Číně už se v podstatě zvládl a koronavirus je momentálně velký problém spíše pro Evropu a USA.

Některé čínské e-shopy dokonce ihned po vypuknutí epidemie zavedly určitá ochranná opatření a také avizovaly, že nejdéle do 18. února 2020 nebudou vyřizovat objednávky.

Balíčky z AliExpress a koronavirus

Převzetí a rozbalení balíčků se není třeba obávat. Viry totiž všeobecně mimo tělo svého hostitele zvládnou přežít maximálně 24 hodin, na nejvýše 48 hodin. Tím pádem je naprosto vyloučena nákaza koronavirem přes balíčky z AliExpressu, protože jejich dodací doba je v řádech týdnů.

Čínská vláda u balíčků nařídila, že ty, které jsou odeslané nebo ty, které procházejí přes město Wu-chan musí být dezinfikovány. Tato opatření se vztahují i na oblast Chupej.

Zboží z AliExpress

Mnoho lidí nakupuje na AliExpress především z důvodu poštovného zdarma a široké nabídce zboží. AliExpress také umožňuje vyhledávání podle obrázků. To je velmi rychlá metoda hledání produktů a zboží, z toho důvodu vyhledávání podle obrázků lidem vyhovuje. což mnoho lidem vyhovuje. V případě neporozumění je možné použít AliExpress v češtině.

AliExpress je také známý díky svým levným krytům na mobilní telefony, levným oblečením, levnými kabelkami a také nabízí AliExpress hračky pro děti. Stejně jako jiné zboží z Číny, AliExpress hračky sice mohou být výrazně levnější než v českých e-shopech, na druhou stranu ale mohou mít nízkou kvalitu.

 

Podobné články