Recenze Sherry Canasta Cream Superior

Recenze Sherry Canasta
8.75
Vynikající
Sečteno a podtrženo
Sladké sherry s krémově ořechovou chutí a sytou barvou mahagonového dřeva. Ideální k dezertům.
Klady
Ořechová aroma
Sladké a krémové
Plná a vyvážená chuť
Cenově dostupné
Zápory
Výrazná chuť alkoholu

StudentPoint testuje sherry! Po suchém sherry typu Fino jsme pro vás ochutnali také sladké Sherry Canasta Cream Superior. Ať už patříte mezi milovníky kvalitního vína či nikoliv, tuto lahůdku s jemnou ořechovou chutí rozhodně musíte ochutnat.

Zaujalo vás sladké sherry Canasta Cream Superior? Chcete se dozvědět více o původu sherry? Pak byste si neměli nechat ujít náš článek Nejlepší sherry vína. Najdete v něm spoustu zajímavostí o tomto vyhlášeném španělském nápoji i skvělé tipy na podávání.

Hodnocení vybraných vlastností – Canasta Cream Superior

Pozn.: Hodnotíme max. počtem bodů 10.

Výroba a proces zrání – 9/10

Tak jako většina sladkých sherry také Canasta Cream se vyrábí z hroznů Palomino a Pedro Ximénez. Hrozny pochází z 3 vyhlášených vinic, jež se nachází v okolí španělského města Jerez. Tyto vinice jsou známé především tím, že se na nich pěstuje víno výhradně pro výrobu sherry. Po kontrolované fermentaci je vinný mošt fortifikován na 19,5 % alkoholu.

sladké sherry Canasta Cream Superior
Sherry Canasta Cream Superior

Následuje proces zrání, který probíhá za přítomnosti kyslíku. V sudech z dubového dřeva sherry odpočívá po dobu minimálně šesti let. Proces zrání má zásadní vliv nejen na výslednou chuť tohoto sherry vína, ale také na jeho barvu. Díky volnému přístupu kyslíku se sherry Canasta může pochlubit krásnou tmavou barvou, která připomíná mahagonové dřevo. Několikaletý odpočinek v dřevěných sudech má za výsledek velice jemnou až krémovou chuť.

Canasta Cream Superior: chuť a vůně – 9/10

První ochutnávka pro nás byla velkým překvapením. V porovnání se suchými variantami je chuť sherry Canasta o poznání plnější a bohatší. Už po prvním přivonění vás takzvaně praští do nosu svůdná vůně dřeva a ořechů. Při dalším přivonění možná poznáte i jemné tónu hrozinek a tmavého cukru.

Také v paletě chutí dominují ořechy. Chuť je opravdu komplexní a zároveň velmi dobře vyvážená. Chuť tohoto sherry je na jedné straně výrazně sladká, až sametově jemná. Nejde však o žádný přeslazený likér. V paletě je velmi výrazně přítomna také chuť alkoholu. Za pochvalu stojí také závěr, který je opravdu výrazný a velmi dlouhý.

Barva – 9/10

Po světlých až bledých suchých sherry nás příjemně překvapila také barva tohoto sherry vína. Staření bez kvasinkového floru za přítomnosti kyslíku má za následek poměrně sytou a plnou barvu, která vám pravděpodobně připomene mahagonové dřevo. V čiré skleničce je sherry Canasta takřka k nerozeznání od brandy či koňaku.

Balení – 8/10

Balení Sherry Canasta Cream Superior neurazí ani nenadchne. Vzhledem k tomu, že se nejedná o prémiový alkohol ani limitovanou edici, nelze očekávat extra honosné balení. Rozhodně však nelze říct, že by láhev vypadala špatně či působila levným dojmem. Tmavé sklo v horní části láhve zdobí plastická pečeť vinařství a pochválit musíte také světlou etiketu, jež s černým sklem tvoří velice povedený kontrast.

Sladké sherry
Sherry Canasta Cream Superior

Celkové hodnocení Canasta Cream Superior

Pokud si rádi pochutnáváte na plných a hutných vínech, pak si sherry Canasta Cream Superior zamilujete po prvním doušku. Nejprve vás okouzlí vytříbenou mahagonovou barvou a svůdným ořechovým aroma. Také v jeho chuti, která je výrazně sladká a krémově jemná, dominují zejména ořechy. Sladké sherry Canasta vám udělá službu jako dezertní víno, ale vychutnáte si ho i jen tak.

Sherry Canasta Cream Superior

8.75
Vynikající
Klady
Ořechová aroma
Sladké a krémové
Plná a vyvážená chuť
Cenově dostupné
Zápory
Výrazná chuť alkoholu
Recenze Sherry Canasta
Sečteno a podtrženo
Sladké sherry s krémově ořechovou chutí a sytou barvou mahagonového dřeva. Ideální k dezertům.

Sladká vína nejsou nic pro vás? Pak vám doporučujeme ochutnat sherry Tio Pepe Fino. Čím je toto suché sherry tak unikátní, se dočtete v naší nové recenzi.

Podobné články

Druhy sherry

Nejlepší sherry vína

Že scherry patří mezi fortifikovaná vína už víme, ale jak má vlastně chutnat a jak se má pít?