Sklenice a konvice na kávu i čaj

Vychutnejte si šálek kávy či čaje ve velkém stylu! Objevte kvalitní kávové i čajové soupravy. Kromě praktických sad na přípravu kávy a čaje jsme pro vás hledali také nejlepší termo sklenice na espresso, latté i sypaný čaj.

termo sklenice

V tomto článku jsme se rozhodli věnovat sklenicím a skleničkám. Zejména sklenice na kávu a čaj nás zaujaly. Kromě skleniček na horké nápoje jsme pro vás hledali také sklenice na nealkoholické nápoje. Pro ty z vás, kteří si rádi občas dopřejí něco ostřejšího, jsme připravili článek věnovaný sklenicím na alkoholické nápoje. Vedle tradičních skleniček na víno a půllitrů na pivo jsme se podívali také na sklenicím na destiláty. Nezapomněli jsme ani na oblíbené koktejly a našli jsme pro vás ty nejlepší sklenice na míchané nápoje.

Orion skleněný hrnek – Termo sklenice na kávu

termo sklenice na kávu

Kávu si můžete vychutnat na sto různých způsobů. Pokud preferujete spíše malou a silnou kávu, pak vám doporučujeme skleněný hrnek Orion. Tato termo sklenice na kávu o objemu 0,11l je ideální pro podávání klasického i dvojitého espressa. Sklenice svým tvarem připomíná běžný hrneček na čaj či kávu. Pro pohodlné pití je sklenka vybavena také praktickým ouškem.

Dvoustěnná sklenice na kávu je vyrobená z vysoce odolného borosilikátového skla. Stěny sklenice tvoří dvě vrstvy skla, přičemž volný prostor mezi nimi je vyplněn vakuem. Díky tomu si káva uchová svou teplotu po mnohem delší dobu a vnější stěny sklenice nepálí. Tepelná izolace funguje i v případě, že ve skleničce budete servírovat ledový nápoj. Sklenice na kávu má poměrně široké využití, neboť je vhodná pro podávání nápojů o teplotě od -10 °C do 210 °C. Navíc ji pořídíte za víc než výhodnou cenu.

Latte Elegante Hot&Cool – Elegantní sklenice na latté

Sklenice na latté

Napěněné lattéčko bezesporu patří mezi jeden z nejoblíbenějších druhů kávy. S pomocí moderních kávovarů či domácích napěňovačů mléka si tuto lahůdku můžete připravit i v pohodlí vašeho domova. Pak vám jistě přijde vhod sada termo sklenic na latté Latte Elegante Hot&Cool. Tradiční kónický tvar sklenky je vhodný nejen pro latté, ale osvědčí se i při podávání ledové kávy a dalších nápojů. Sklenice jsou navíc opatřeny skleněnými uchy pro snadnější manipulaci.

Dvoustěnné sklenice na nápoje zažívají velký boom, a to nejen s ohledem na jejich elegantní design. Jejich nespornou výhodou jsou především termoizolační vlastnosti, díky nimž si nápoj uvnitř udržuje stálou teplotu, zatímco vnější stěny sklenice teplotu nápoje nepřejímají. Nemusíte se tedy bát, že by vás sklenička v rukách pálila. Dvoustěnná konstrukce navíc spolehlivě zabraňuje rosení stěn, sklenice se tedy perfektně hodí také pro podávání ledové kávy a jiných studených nápojů.

Lamart Vaso – Dvoustěnná sklenice na čaj

sklenice na čaj

Termo sklenice jsou vhodné nejen na kávu, ale zamilovali si je i fanoušci čajů. Dvoustěnné sklenice Lamart Vaso potěší velmi povedeným designem, ale především velkým objemem a kvalitním provedením. Skleněné hrnečky pojmou až 420 ml nápoje, což ocení zejména ti z vás, kteří si rádi dopřejí pořádnou porci horkého čaje.

Termo sklenice je pro podávání čaje ideální, neboť dvoustěnná konstrukce účinně brání vychladnutí čaje. Vnější stěny sklenice nejsou horké, a to ani v případě, že čaj zalijete vroucí vodou. Borosilikátové sklo se pyšní velkou odolností proti rozbití ale i poškrábání. Chválíme také šikovné a elegantně tvarované ucho. Sklenice na čaj jsou navíc vhodné pro ohřev v mikrovlnné troubě i pro mytí v myčce na nádobí.

Konvice na kávu Berlingerhaus – French press na kávu

Příprava kávy pomocí french pressu se nejen v poslední době těší nesmírné oblibě. Jde totiž o velice rychlý a snadný způsob, jak si v pohodlí domova připravit lahodný šálek kávy. Konvice french press Berlingerhaus na první pohledem zaujme unikátní designem a potěší velkým objemem. Pomocí konvice snadno připravíte až 1 litr nápoje. Na nerezovém pouzdře navíc najdete i praktickou odměrku, která vám pomůže s dávkováním.

Skleněná konvice typu french press neslouží pouze pro přípravu kávy, ale využít ji můžete také na sypané čaje. Součástí konvice na kávu je pohyblivý píst, jenž stlačuje talířové sítko. Díky tomu se namletá zrna kávy či sypaný čaj drží na dně nádoby, a z konvice tak vytéká nápoj bez sedliny. Pochválit musíme i kvalitní provedení z varného skla, které potěší poměrně velkou odolností. Jednotlivé díly french pressu jsou navíc odnímatelné, a konvici tak snadno rozložíte a vyčistíte.

Čajová souprava Calm Tea Ritual – Skleněná konvice na čaj

Konvice na čaj

Porcované čaje ze supermarketu nejsou nic pro vás? Jestliže dáváte přednost kvalitním sypaným čajům, pak si jistě zamilujete luxusní čajovou soupravu Calm Tea Ritual. Tato designová sada obsahuje vše potřebné pro přípravu lahodného a voňavého nápoje. Konvice na čaj se skládá z několika dílů a svým tvarem připomíná přesýpací hodiny. Do jedné nádoby jednoduše nasypete bylinky, které následně zalijete horkou vodou. Na hrdlo umístíte sítko, na nějž následně upevníte druhou nádobu. Pak stačí konvici otočit a vylouhovaný čaj začne překapávat do spodní části.

Na stěnách konvice na čaj najdete šikovné rysky. Při přípravě čaje tak nemusíte nic odhadovat, ale vždy si uvaříte přesně tolik čaje, kolik zrovna potřebujete. Překapávací sítko navíc obsahuje také výpustný ventil, který odvádí horkou páru ven z konvice. Čajová souprava dále obsahuje i 2 sklenice čaj z varného skla. Před opařením vás chrání praktický silikonový pás po celém obvodu sklenice. Šálky mají tradiční objem 250 ml. Velkým plusem je i stylová keramická dóza na sypaný čaj, jež je opatřena hermetickým uzávěrem.

Jak vybrat sklenice na kávu a čaj?

Vedle tradičního porcelánu a keramiky se pro podávání kávy a čaje využívají také oblíbené termo sklenice. Jak se ve dvoustěnných sklenicích vyznat i podle čeho vybírat konvici na čaj či kávu, se dočtete na následujících řádcích.

Termo sklenice na kávu

Dvoustěnné sklenice na kávu využijí nejen majitelé automatických kávovarů. Také klasického turka či obyčejné rozpustné si můžete vychutnat ze stylového hrnečku ze skla. Elegantní design rozhodně není jedinou výhodou termo sklenic, přestože zaujme na první pohled. Další předností je schopnost udržet teplotu nápoje. To umožňuje vakuum, které se nachází mezi dvěma vrstvami skla, jež tvoří stěny skleničky. Navíc se nemusíte bát, že byste se o stěny sklenice na kávu opařili, neboť volný prostor mezi vrstvami skla účinně brání prostupování tepla.

termo skleničky na kávu
Dvoustěnná sklenice na kávu

Dvoustěnné sklenice na kávu jsou dostupné v celé řadě různých variant. Kromě různě velkých kalichů bez ucha jsou skvělou volbou také sklenice na kávu s uchem, které často bývají vybaveny také praktickým skleněným podšálkem. Velké oblibě se těší sklenice na ledovou kávu. Ty jsou, stejně jako sklenice na latté, spíše vyšší a užší, často se prodávají spolu s dlouhými kávovými lžičkami. Velice populární jsou kónické sklenice s malým ouškem a kruhovou základnou. Výjimkou nejsou ani speciální sklenice na cappuccino.

Dvoustěnná sklenice na kávu
Sklenice na ledovou kávu

Sklenice na čaj

Mezi skleněnými hrnečky na čaj není výběr tak široký jako v případě termo sklenic na kávu, přesto je z čeho vybírat. Také sklenice na čaj seženete v podobě kalichu bez ucha či tradičního šálku s praktickým ouškem. Sklenice na čaj mívají větší objem než šálky určené na kávu. Velké oblibě se těší například nízké a široké sklenice, které mohou připomínat japonský šálek na čaj. Milovníci sypaných čajů jistě ocení sklenice na čaj se sítkem a víčkem pro snadné louhování.

Dvoustěnná sklenice na čaj
Sklenice na čaj

Kávová souprava

Spolu se sklenicemi na horké nápoje zažívají velký boom také konvice na kávu. Jde o praktické sady, které usnadní nejen přípravu kávy, ale také její podávání. Jednu možnost představují konvice na překapávanou kávu vyrobené z odolného varného skla. Součástí konvice je takzvaný dripper. Je o nádobu trychtýřovitého tvaru, do níž se vloží papírový filtr a namletá káva. Následně stačí kávu pomalu přelít horkou vodou.

Vedle konvice na filtrovanou kávu další oblíbený způsob přípravy kávy nabízí moka konvice na kávu a takzvaný french press. Konvice na kávu french press na první pohled poznáte podle víčka s pístem. Uvnitř konvice se nachází talíř, který slouží ke stlačení kávy. S pomocí french pressu si připravíte lahodnou kávičku raz dva. Navíc se jedná o cenově dostupnou variantu, neboť nejlevnější modely pořídíte již za cenu okolo 100 Kč. K dostání jsou pochopitelně i luxusnější modely či cestovní verze z dvojitého skla a nerezu.

Konvice french press
Konvice na kávu

Čajová souprava

Také pro přípravu a podávání čajů najdete na současném trhu celou řadu zajímavých možností. Tradiční porcelánová konvice stejně jako ta litinová sice poslouží, ale rozhodně nejsou jedinou možností. Velká část milovníků dobrých čajů vsadila na elegantní skleněnou konvici na čaj. Díky čirému sklu můžete obdivovat nezkreslenou barvu čaje, a především na první pohled vidíte, kolik čaje se v konvici nachází. Keramická konvice na čaj vám toto nedovolí.

čajová souprava
Konvice na čaj

Pokud hledáte konvici na sypaný čaj, pak vám doporučujeme vybírat mezi konvicemi na čaj se sítkem. S jejich pomocí je příprava čaje mnohem jednodušší i rychlejší než v případě, kdy používáte samostatné louhovací sítka. Některá čajová sítka jsou navíc poměrně malá a na přípravu většího množství čaje prostě nestačí. Kromě louhovacích konvic může zvolit termo sklenici na čaj se sítkem a víčkem.