Ananas je lék

Máte chuť na něco šťavnatého, osvěžujícího a zároveň tělu prospěšného? Dejte si ananas, který nejen dobře chutná, ale i léčí!

Ananas známe úplně všichni. Málo se však ví, že je velmi prospěšný lidskému organismu. Má několik pozitivních účinků, ze kterých budete nadšení!

Ananasová šťáva obsahuje všechny vitamíny včetně vitamínů B12 a E, také 16 minerálních látek a stopových prvků. Dále se ve šťávě ve vysoké míře nachází enzym bromelin, a tak je ananas jedním z nejlepších přírodních léčiv. Bromelin pečuje o tělo a eliminuje lidské jedy (homotoxiny). Ty se potom neukládají do cyst, výrůstků a tumorů a také se nenavazují na ukládané tuky, které vytvářejí tukové „polštáře“ deformující naši postavu. Bromelin je také protizánětlivá látka.

Ananas má pozitivní účinky na lidský organismus.

Léčivé účinky ananasu

1. Působí proti pigmentovým skvrnám – namočte vatu do ananasové šťávy a potírejte jí pigmentové (takzvané stařecké) skvrny, ty se zesvětlí a eventuálně i úplně ztratí.

2. Příznivě ovlivňuje funkci slinivky břišní a střev.

3. Snižuje krevní tlak a rozpouští usazeniny na cévní stěně.

4. Ničí bakterie vyvolávající průjem.

5. Detoxikuje tělo.

6. Brání nadměrnému zadržování vody v těle.

7. Zlepšuje spalování tuků.

8. Čistí ledviny a močové ústrojí.

9. Funguje podobně jako protizánětlivé léky typu Ibuprofen nebo Acylpyrin.

10. Ananasová šťáva povzbuzuje sexuální touhu.

Tropické ovoce plné vitamínů.

Pozor! Jako asi každý lék má ananas i své nežádoucí účinky

Nezralé plody obsahují zvýšené množství kyselin, které mohou narušit zubní sklovinu. Není dobré jíst ananas při žaludečních obtížích, zvýšené množství kyselin, především v nezralých plodech, může podráždit žaludek a jeho sliznice. V těhotenství se konzumace ananasu a jeho šťávy nedoporučuje. Ananas také může vyvolat alergickou reakci.


Milujete ananas? Věděli jste o léčivých účincích ananasu? Dejte nám o tom vědět na náš Facebook!

 

Foto: flickr.com, wikipedia.org

Podobné články