Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia na podporu afghánských uprchlíků

Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendium pro uprchlíky z Afghánistánu, kteří na území České republiky zavítali v letošním srpnu. Pokrýt by měly školné v plné výši a další nutné výdaje.
Anglo-americká univerzita v Praze vypsala stipedium pro afghánské uprchlíky.

Nedostatek financí a omezené možnosti. Afghánští uprchlíci, kteří se letos v srpnu ocitli na území České republiky, ze dne na den přišli o své domovy a zázemí. S touto skutečností se vypořádávají od letošního srpna, kdy byli do tuzemska dopraveni v rámci záchranné operace. Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU = Anglo-American University), která je mimo jiné vysokou školou s nejvyšším podílem zahraničních studentů v České republice, se proto rozhodla podat pomocnou ruku a usnadnit jim studium. Vedení školy vypsalo dvě stipendia na celý studijní program, která slouží k pokrytí nákladů na školné a další nutné výdaje. Jeho výše by se měla pohybovat kolem milionu korun a vztahuje se na tři roky.

„Tito lidé ztratili nejen domov, ale možná i naději na návrat. Snažíme se aspoň několika z nich nabídnout novou příležitost a zázemí, aby se dokázali s takovou bezprecedentní životní situací lépe vypořádat,“ vysvětlil rektor AAU Jaroslav Miller s tím, že se mimo jiné snaží podporovat také integraci uprchlíků do české společnosti.

Nabídka těchto stipendijních programů je podle něj humanitárním gestem. Jejich prostřednictvím se univerzita zároveň materiálně hlásí k odpovědnosti ke komunitám, sociálně a kulturně rozmanitému mezinárodnímu prostředí a dalším hodnotám, které vyznává.


Studenti to nemají nikde jednoduché, ale jsou tou hnací skupinou, která se nebojí zkoušet nové věci. Co třeba Erasmus? Studium v zahraničí je určitě zajímavá zkušenost, víte kterých 10 univerzit je považováno za nejkrásnější na světe? Studovat a pracovat se také dá různě, co udělat pauzu a přečíst si, jaké je to na Maltě.

Podobné články