Antivirus zdarma – 7 nejlepších free antivirů

Free antivirus neboli antivirus zdarma. Které existují a co o nich víme.
Antivirus zdarma recenze

Současný svět je plný hrozeb, zejména v dnešní době globální internetové komunikace. Prostředí internetu je samo o sobě dost hostilní místo, skýtá v sobě nejednu nástrahu. Jeho využívání vyžaduje nejen soubor určitých znalostí a dovedností, ale také aktivní využívání zabezpečení, které ochraňuje nejen citlivé informace před zneužitím, ale také soubory a data. Potřebu takové ochrany rozhodně není na místě zlehčovat, jsou reálné a počítače se dokážou poměrně snadno infikovat.

Před těmito hrozbami dokážou nejúčinněji ochránit antivirové programy, kterými by mělo být vybaveno každé zařízení. Existuje jich však nepřeberné množství. Jak si tedy vybrat ten správný antivirus zdarma? Je potřeba si za kvalitu připlatit, nebo stejnou službu odvedou i ty bezplatné?

AVAST – známý český antivirus zdarma

Avast – free antivirus je program vyvinutý v České republice. Podle názorů některých odborníků nejméně zatěžuje operační program Windows, jeho výkon tedy ovlivňuje jen minimálně. Ovládání je poměrně snadné, ani začátečník by s ním neměl mít problém. Nejpodstatnější je však to, že nabízí poměrně širokou paletu ochrany vašeho zařízení, včetně pokročilých programů. Funguje také v pasivním režimu, nevyžaduje, abyste se mu po celou dobu aktivně věnovali. Práci udělá víceméně za vás.

AVG

AVG – Antivirus Free je další program vyvinutý v česku, před několika lety jej zakoupila společnost Avast, díky čemuž nyní disponuje dvěma českými antivirovými programy. Chrání hned před několika typy virů – zabraňuje šíření

  1. malware, což je souhrnný název pro programy, které bez vědomí uživatele provádí v počítači změny, se kterými by uživatel nesouhlasil, kdyby si jich byl vědom
  2. spyware, program který pomocí stránek na internetu odesílá citlivá a osobní data ze soukromého počítače, bez vědomí uživatele
  3. ransomware, program, který zašifrovává či blokuje systém počítače, následně požaduje po uživateli peníze

AVG antivirus zdarma chrání nejen uživatele a jeho data, ale také počítač jako zařízení. Disponuje celou řadou prvků, které přispívají k bezpečnosti užívání, které však většinou fungují na bázi dodatečných příplatků. Velkou výhodou tohoto antiviru je fakt, že pokud najde nějakou hrozbu, uživatele na ní okamžitě upozorní. Zároveň uživatele varuje před nebezpečnými a infikovanými internetovými stránkami a škodlivými odkazy. Sám blokuje škodlivé části e-mailů, které by mohly vést k infikování počítače. Nabízí také možnost rychlého testování.

Antivirus recenze ochrany počítačů

Kaspersky

Antivirová aplikace Kaspersky Security Cloud Free nabízí veškeré základní zabezpečovací funkce a ochranu proti viru bezplatně. Kaspersky Security Free je považována za nejlepší antivirus zdarma v roce 2020. Aplikaci si můžete nainstalovat také do mobilu, ačkoli nikoli v plné verzi.

Bitdefender Antivirus zdarma

Bitdefender Antivirus Free Edition sice nedisponuje velkým množstvím prvků a funkcí, nabízí však stejně kvalitní ochranu před viry a nebezpečnými webovými stránkami. Přestože existují kvalitní placené verze, i neplacená je velmi dobrá.

Tip

Našli jsme zajímavé porovnání antivirů na testado.cz. Doporučujeme si pozorně prostudovat i když se nejedná o aplikace zdarma.

SOPHOS Home Free

Sophos Home Free laboratoře a testy označily za vysoce kvalitní. Ačkoli ochrana, kterou může poskytnout, není nejvyšší, je dobrá a dostačující.

Microsoft Windows Defender

Microsoft Windows Defender je antivirový program, který je automaticky včleněný do operačního systému. Mimo jiné nabízí spoustu dalších funkcí – například rodičovskou kontrolu nebo ochranu prohlížeče. Je považovaný za nejlepší antivirus zdarma pro Windows 10. Nabízí kvalitní a neustálou ochranu před viry, spywarem, malwarem. Kontroluje také e-maily, aplikace, cloud a weby.  

Avira Antivirus

Avira Antivirus zdarma chrání v reálném čase, a to před malwarem a ransomwarem (trojské koně, viry..). Antivirový skener má také pokročilé funkce opravy. Můžete jej nainstalovat na Mac, Android a iOS. Tento antivirový program se specializuje na ochranu zařízení před těmi, kteří by vám chtěli škodit a mají speciální cloud a metody, jak vstoupit do vašeho počítače.

Jestli jste počítačový a mobilní/appkový fanda, mohl by vás zaujmout i náš starší článek Nejlepší food appky na mobily, nebo 7 nejoblíbenějších aplikací na předpověď počasí.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.