Bulánci: Vyzkoušej si volně šiřitelnou střílečku

Staň se barevným polštářkem a zvítěz nad ostatními ve velké polštářové bitvě.

Hra

Bulánci je velice návyková česká střílečka, na kterou se tak, jak plyne čas, stále více a více zapomíná. Hru je možné hrát online s ostatními připojenými hráči, kterých bohužel tolik není, nebo s počítačem. Tvým úkolem je střílet ostatní polštářky(protivníky). Vítězí polštářek s nejvyšším rozdílem počtu zabitých protihráčů ku vlastních smrtí.

Ve hře s více hráči, na jednom počítači, si můžeš vybrat typ hry; jestli se bude jednat o hru na čas, závody nebo životy. Tudíž si stačí jen vybrat, kolik vás na jednom počítači bude hrát a s kolika z nich chceš ve skutečnosti hrát. Vybereš si jednu z osmi barev a následně si zvolíš své jméno. Pokud chceš, můžeš si i změnit ovládání hry – jedná se pouze o základní, což jsou šipky a mezerník. Jako poslední věc si volíš level. Na výběr jich máš šest, které se liší jen prostředím a přidanými prvky, které dělají hru o něco těžší.

Po každé odehrané hře se ukáže statistika

 Přikládám oficiální trailer hry:

Druhy levelů

Na dobrou noc, kde se nacházíš na louce s pohádkovým domem připomínajícím muchomůrku. Na tomto záhadném místě je i veverka a ptáček, které můžeš s klidným svědomím zavraždit. Velký pozor si dej na malou šedou myšku, která někdy vykoukne zpoza kamení, a když někoho zahlédne, bez rozmyslů po něm střílí.

Úvodní obrázek levelu Na dobrou noc

 

Vybíjená, tak se nazývá míčová hra, kterou zná jistě každý. Tady se jedná o velmi podobný herní styl. O otevřenou hru bez překážek, odehrávající se na diskotéce.

Úvodní obrázek levelu Vybíjená

 

Noční směna, neboli hra na pracovišti, ve skladě. Nyní ti mohou velice dobře napomoci trubky, do kterých když vystřelíš, kulka vyletí následně jinou.

Úvodní obrázek levelu Noční směna

 

Malárie je obtížnost, kterou sama osobně k smrti nenávidím. Hra se odehrává v lese, kde na ostatní polštářky nevidíš a musíš střílet často naslepo.

Úvodní obrázek levelu Malárie

 

V zajetí 8-bitu, neboli v černobílém světě, v obklopení lehkých matematických obrazců. Menší kvádry si můžeš i rozstřílet, ale pokud zničíš i ten kryjící jámu, bude ti z ní vykukovat zelený mutant z kanálu, plivající střely na každý blízký polštářek.

Úvodní obrázek levelu V zajetí 8-bitu

 

Exitus je velice obtížný level. Zde jsi na hřbitově, kde máš jako nepřátele, krom polštářků, zombíky, kteří pořád nabývají svou četnost. Jelikož vždy, když zemřeš, objevíš se v jiné části obrazovky, často se nestihneš vzpamatovat, kde jsi, a opět dáváš sbohem svému životu.

Úvodní obrázek levelu Exitus

 

Level si můžeš vytvořit i sám pomocí stažené aplikace Map Editor stvořené právě pro Bulánky. Nejjednodušší i přesto je, si mapy již hotové stáhnout, z různých webů.

 

Zbraně a bonusy

Stejně jako v podobných hrách, můžeš i tady sbírat zbraně a bonusy. Ty ti však se smrtí zmizí a máš opět jen základní zbraň, a tou je pistole. Ovšem můžeš si sebrat i samopal, raketomet a brokovnici. Nachází se zde i mina, kterou pokládáš na zem. Jakmile si na ni někdo stoupne, vyletí rázem do povětří.

Mezi bonusy patří také oko, které tě po sebrání udělá na omezenou dobu neviditelným. Dále je zde štít, který ti dá na omezenou dobu nesmrtelnost.

Nesmí ti chybět i náboje, jelikož při vystřílení nábojů ze zásobníku čekáš, než se opět dobije. Po tuto dobu nemůžeš střílet – jsi tedy lehká oběť. A v poslední řadě, co by to bylo za hru bez času navíc, který ti dají přesýpací hodiny.

Stažení

Tato hra je, jak už název článku napovídá, zdarma šiřitelná na internetu. Stáhnout si ji můžeš například ze slunečnice, instaluj, stahuj nebo mnoha dalších stránek. Po stažení můžeš okamžitě hrát – bez nutnosti instalace.

Tvůrci sami ve hře uvedli šiřitelnost hry a vytvoření vlastního levelu

Není potřeba ani žádné speciální vybavení počítače, jelikož bulánci nemají moc složité systémové požadavky. Je nutné mít jen minimální konfiguraci PC: 133 Mhz, 32 MB RAM,nebo Direct X 6.0. Doporučená konfigurace je pak 300 Mhz, 64 MB RAM, Direct X 6.0 a vyšší, 16bit zvuková karta, síť (TCP/IP, IPX).

Podobné články