Bydlíme stylově: Mobilheim

Klasický dům vás nudí? Hledáte nějakou neotřelou alternativu klasického bydlení s určitým komfortem? Přesně pro vás je tu mobilheim!

Mobilní dům neboli mobilheim

Mobilheimy bývaly populární již v daleké minulosti. No, možná ne až v tak daleké, ale minimálně již na počátku 60. let 20. století. Posledních pár let se začaly postupně a nenápadně objevovat a nyní se z nich stal regulérní boom a ideální možnost pro každého, kdo se nechce nechat vázat pouze jedním místem, nebo také pro toho, kdo hledá pouze přechodné bydlení.

Mobilheim nemusíte využít jen pro celoroční klasické bydlení. Mobilní dům se dá použít i jako rekreační chata nebo jako přechodné bydlení na stavbě. Každý si zkrátka přijde na své.

Moderní vzhled mobilheimu.

Co je třeba vyřešit při pořizování mobilheimu

Samozřejmostí, hned na úvod, je pozemek, na kterém má mobilheim stát. Ideální je umístit jej alespoň do přibližné roviny. Dalším krokem je příprava přípojek – elektřina, voda, odpad atd. K umístění samotného mobilheimu bude potřeba součinnost kvalifikovaných dělníků, proto se vyplatí tento krok nepodcenit. Poté už můžeš začít uvažovat jen nad zateplením – pokud chceš mobilheim užívat celoročně. V tomto případě se vyplatí mít zateplenou nejen podlahu, ale i stěny a střechu.

A co dál?

Dál pak už jen můžeš vymýšlet, co si do svého parádního bydlení pořídíš a čím jej „vytuníš“, aby se co nejvíc lišilo od bydlení tvých přátel. V tomto ohledu se meze v zásadě nekladou.

Foto: Wikipedia.cz

Podobné články