Černá a červená s Christianem Louboutinem!

Christian Louboutin vytvořil boty, které se staly ikonou dokonalého sexy vzhledu. Tyto boty jsou prostě klasika.

Kdo by neznal černé lakované lodičky s červenou podrážkou. Tyto boty byly stvořeny na začátku devadesátých let a okamžitě se staly symbolem vysokých podpatků a elegantního stylu. Klasické louboutinky jsou černé lakované lodičky jednoduchého stylu s vysokým podpatkem. Zhora vypadají docela obyčejně, ale při chůzi se ukáže červená podrážka, která dodá nudným lodičkám tu pravou šťávu. Dalším poznávacím znamením je logo a podpis ve vnitřku bot. Tyto boty jsou dnes už tak ikonické, že je o nich i písnička (no jen si ji pěkně pusťte, alespoň se naučíte vyslovovat Louboutins).

 

I když ty klasické Louboutin boty jsou černé, lakované a s červenou, v dnešní době se už vyrábí mnoho variant, kdy ovšem spodní podrážka zůstává stále červená. Např. nude klasické lodičky vypadají opravdu krásně, mně osobně se líbí asi víc než tradiční černé. Stylové jsou i zelené semišové nebo leopardí. Bohužel mi přijde, že Louboutin postupem času paroduje spíše sám sebe, žene podpatky do nesmlsných výšin i 16 centimetrů, přidává obří platformy, divoké barvy nebo cvočky, což z tradičních elegantních lodiček se sexy nábojem dělá spíše obutí do nočních luxusních klubů. Nehledě na to, že na takových chůdách už se ani nedá chodit, navíc to není zdravé. Stále ovšem zůstávají tyto boty opravdovou pastvou pro oči, stačí jen trošku polistovat oficiálním webem a samy uvidíte.

Po louboutinkách touží spousty žen, tyto boty jsou stejně ikonické jako boty Manola Blahnika nebo Melissy od Vivienne Westwood. Nevýhodou je trošku vyšší cena, za kvalitu se prostě platí. Existuje ovšem jednoduchý způsob, jak vyrobit své vlastní boty á la Louboutin. Stačí černé lodičky a červený lak na nehty, bližší popis snad netřeba. Ostatně to je způsob, jakým si své vůbec první louboutinky vyrobil sám velký Christian Louboutin. A pokud jste fanoušek, můžete si nalakovat stylově i nehty.

 

Líbí se vám louboutinky? Toužíte taky alespoň jedny mít ve svém botníku? Nebo si zatím vystačíte jen s lakem na nehty? Svěřte se nám na Facebooku nebo v diskuzi pod článkem. 

 

Foto: Wikipedia (Arroser)

Video: YouTube.com

Podobné články