Český ScioLink ovládl soutěž technologických projektů

Vzdělávací aplikace ScioLink, na jejímž vzniku se podílely společnosti Scio a Born Digital, zvítězila v kategorii Počítačová bezpečnost a IT v soutěži TECH Champion 2021.
Česká aplikace ScioLink zvítězila v kategorii Počítačová bezpečnost a IT v soutěži TECH Champion 2021 deníku Financial Times.

Aplikace ScioLink, kterou vytvořila společnost Scio ve spolupráci s Born Digital, zvítězila v kategorii Počítačová bezpečnost a IT v soutěži TECH Champion 2021, kterou pořádá deník Financial Times. Novou aplikaci si již brzo vyzkouší čeští i slovenští studenti hlásící se na vysoké školy. Tedy ty, které využívají Národní srovnávací zkoušky od společnosti Scio.

Mezinárodní deník Financial Times v soutěži TECH Champion 2021 ocenil nejzajímavější evropské projekty, které svou činností reagovaly na aktuální pandemickou situaci. Tyto projekty se za kreativního využití nových technologií a inovací pokoušely vypořádat s novými výzvami, které s sebou epidemie přinesla.

Podle deníku analytici upozornili na to, že technologický pokrok dosažený od druhého čtvrtletí 2020 odpovídá standartní době 7 let. To byl také jeden z důvodů, proč se Financial Times společně s americkým dodavatelem softwaru Workday rozhodly vyzdvihnout evropské společnosti. Ty, které se pandemickým podmínkám přizpůsobily nejlépe.

Nominovaná byla více než stovka projektů. ScioLink získal první příčku v jedné z devíti kategorií věnující se Počítačové bezpečnosti a IT (Cybersecurity & IT). Za českou aplikací skončily projekty, kterým daly vzniknout bohaté společnosti s miliardovými obraty v dolarech.

ScioLink poskytuje bezpečné testování v online prostoru s možností vzdáleného dohledu. Porotce nejvíce zaujalo zejméně zapojení umělé inteligence a výkonnost systému, který zvládá uskutečnit desítky tisíc testů naráz.

Efektivní online testování s ohledem na pandemické podmínky

ScioLink vznikal v průběhu loňského roku. Tvůrci reagovali na potřebu zajistit funkční testování studentů, které by mohlo být důvěryhodnou formou prováděno v online prostoru. Zabezpečení zkoušek zajišťuje umělá inteligence, která dohlíží na jejich spolehlivost. Nový typ testování si bude již brzy moct vyzkoušet každý, kdo se v letošním školním roce rozhodne absolvovat online přijímací zkoušky na některou ze zhruba 80 fakult v České republice a na Slovensku.

Aplikace byla primárně vyvinutá pro vysoké školy a její spolehlivost zajišťují různé úrovně kontrol. Prověřuje se identita zkoušeného nebo například aktuálně běžící procesy na zařízení. Po uživatelích je dále vyžadováno sdílení obrazovky zařízení, nahrávání zvuku z mikrofonu a obrazu z webkamery. S online kontrolou zkoušky pomáhá umělá inteligence.

ScioLink je vhodný nejen pro univerzity a další vzdělávací instituce, ale také například pro profesní organizace. Těm může zajistit efektivní a spolehlivé online testování zaměstnanců. Přínosem by mohl být dále pro instituce, které o tomto typu testování teprve uvažují. Jako jsou například autoškoly nebo HR oddělení firem, které mají na starost nábor nových zaměstnanců či jejich další vzdělávání.

Podobné články