Chodila jsem s holkou!

Partnerské vztahy jsou velice komplikovanou záležitostí. Na to, jak náročné je udržet homosexuální vztah, nám odpověděla naše sympatická čtenářka.

Už jsi na sebe prozradila, že jsi byla nějaký čas ve vztahu s dívkou. Jak dlouho váš vztah trval?

Asi 2 roky jsme byly dobré kamarádky, až to přerostlo ve vztah, který trval s jednou malou pauzou 2 a půl roku.

 Co tě vedlo k rozhodnutí začít si s dívkou?

Dnes musím přiznat, že to byl zvláštní vztah. S odstupem času teď už vím, že jsem na ní milovala toho kluka, co v ní byl. Často si ji lidé s klukem pletli, vynikala ve sportu, hrála fotbal. Dokud nepřešla na školu, kde se nosily uniformy, nikdo na ní neviděl sukni.

Nešlo jen o pouhé poblouznění.

Myslíš si, že to bylo jen nějaké chvilkové poblouznění, nebo snad bisexualita?

Po tak dlouhé době se asi nedá mluvit o pouhém poblouznění, ale necítím se ani jako bisexuál. Stydím se za to, ale poprvé jsem ji podvedla s klukem už po půl roce.  Bylo to jen líbání, mám ale pocit, že v homosexuálním vztahu je i polibek nevěrou. Tenkrát jsem se styděla podívat se jí do očí, dokonce jsem se chtěla i přiznat, ale neudělala jsem to. Věděla jsem, že se nikdy nic nedozví.  Sem tam jsem ji podváděla dál. Asi jsem podvědomě hledala chlapskou náruč. Byly jsme spolu něco málo přes 2 roky, když jsem se dala dohromady s dlouholetým kamarádem. On o ní nevěděl. Jenže ani s ním jsem nebyla spokojená a při první příležitosti jsem oba dva podvedla s cizím klukem. Tentokrát už v tom byl i sex. To  jsem citově nezvládla a rozešla se s oběma.

Podvědomě mi chyběla chlapská náruč.

Jaké byly reakce okolí?

Snášet reakce ostatních pro mě bylo ze všeho nejhorší. Ačkoliv žijeme ve 21. století, homosexuálové nejsou běžná věc, která by se jen tak přehlédla. Navíc bydlím na vesnici, kde si o nás kvokaly snad i slepice. Nejsmutnější bylo, když za mnou moje máma přišla a řekla mi, že se spolužáci smějí mému bratrovi. On se za mě styděl.

V současné době máš partnera. Dokázala bys popsat rozdíl vztahu s chlapcem a vztahu s dívkou?

Ten největší rozdíl byl asi v tom, že s ní jsem nemohla jen tak někam jít a držet ji za ruku. Pokud nežijete v opravdu velkém městě, kde vás nikdo nezná, společnost vás nepřijme. Ve velkém městě si vás nikdo nevšímá. Dál mám pocit, že můj současný vztah má budoucnost, někam směřuje, může se rozvíjet.

Jsi ve svém stávajícím vztahu spokojená?

Spokojená? To je slabé slovo. Po těch patáliích, kdy jsem hledala sebe sama, jsem opravdu šťastná s tím nejlepším chlapem pod sluncem. Na svůj vztah s dívkou si občas ještě vzpomenu, ale vím, že je to uzavřená kapitola, která už se určitě nebude opakovat.

 

A co vy, znáte někoho s podobným příběhem? Jak byste se k takové situaci postavili? Podělte se s námi o názor v diskuzi pod článkem nebo na našem Facebooku!

 

Foto: deviantart.com

Podobné články