Chorvatsko – dobrá volba, nebo risk?

Zrádný koronavirus nám uzavíral nejprve nejen hranice, ale později oslaboval i odvahu naše vize uskutečnit. Kladli jsme si otázku, jestli to není moc nebezpečné, jestli bychom raději neměli zůstat doma. Vyhnuli bychom se tak případnému riziku a i 14denní karanténě, která se s vycestováním pojí. Destinací číslo jedna se letos bezpochyby stalo Chorvatsko. Zdá se to jako nejmenší a nejbezpečnější zlo, kam letos vyrazit. Přesto se někomu může zdát, že i cesta do Chorvatska je zbytečný risk, který pokud není nutný, nemusíme letos podstupovat. V tuto chvíli vás ovšem musím vyvést z omylu. I tato dovolená se dá absolvovat v takové podobě, která riziko ještě výrazněji sníží.

Místo letadla cestujte autemauto

Letadlo a samotné letiště samozřejmě představuje určité riziko. Ačkoli jistě ne nějak přehnaně velké, nikdy přece jen nevíte, koho můžete potkat. Pokud vás tedy představa letiště děsí, vyražte autem! Chorvatsko není tak daleko, aby to auto nezvládlo a vy aspoň omezíte kontakt s jinými lidmi!

Místo hotelu apartmán/vila

Při představě dovolené si vybavíte narvané hotely, hotelové snídaně plné cizích lidí a okamžitě ztratíte chuť jakoukoli dovolenou plánovat? Nemusí to tak být. Naštěstí existuje poměrně dost jiných alternativ. Ubytovat se můžete v apartmánu bez stravy, nebo pokud byste chtěli vyrazit ve větším počtu, je možné zabookovat si na dobu vašeho pobytu vilu a vařit si sami. Pokud si navíc na žádný luxus vůbec nepotrpíte, stačí vzít z domova stan a hlavu složit v nějakém z campů, kterých se v Chorvatsku nachází opravdu hodně.

Zajímají vás informace o cestování? Tak by vás mohly zajímat i články: Jak si naplánovat létoKam vyrazit na dovolenou po studiích. A s dovolenou dost souvisí počasí, takže doporučujeme přečíst i 7 nejoblíbenějších aplikací na počasí, nebo jak předpovídat podle přírody

Podobné články