Činnosti, kterým se věnovat v době karantény

Úklid

První aktivita vás jistě ničím nepřekvapí. V poslední době je sice všeobecné nabádání k zvelebování si svého hnízdečka poměrně klišé, ale objektivně vzato to má spoustu do sebe. Nyní totiž skutečně nastal čas na uklízení toho zapadlého šuplíku v obýváku nebo dlouho nepoužívané skříně vzadu v chodbě. Není již prostor na výmluvy, pojďme se do toho pustit!

Vyhodit nepotřebnosti

Patříte-li mezi zapřísáhlé schraňovače starých, nepotřebných věcí a každičký předmět stokrát otočíte v ruce, než definitivně skončí v koši, nyní nastal čas být nekompromisní! Musíte si uvědomit, že brzy nebude prostor na hromadění starých nepotřebností a vy je už jednoduše nevyužijete. Abyste se cítili lépe, zkuste nejdříve promyslet, jestli je nemůžete někomu darovat, nebo jestli je nedonesete do nějakého charitativního uskupení, kde by ještě mohly udělat radost!

Procvičovat cizí jazyky/učit se nový

Jak jinak využít volný, mnohdy i přebytečný čas, než k učení se novým dovednostem? Jazyky se dozajista hodí každému, nejen studentům a možností k jejich procvičování je velká spousta. Můžete sledovat edukativní videa na youtube, sledovat filmy v angličtině či si například stáhnout známou aplikaci Duolingo.

Osvěžit si staré dovednosti

Pokud jste se v mladším věku věnovali nějaké zajímavé činnosti a dosud nebyl čas osvěžit si své dovednosti, nyní se k nim můžete vrátit. Vytáhněte staré hudební nástroje, zatančete si nebo, dovolují-li to vaše možnosti, si zasportujte!

Vyčistit010 si boty

Teď si všichni upřímně přiznejme, v jakém stavu se naše obuv právě nachází. Nedivila bych se, kdyby to u mnohých z nás nebylo nic slavného. Zkuste jim nyní dopřát péči a až budete zase moct vyjít někam ven, budou se na vás těšit krásně čisté!

Ať už se rozhodnete trávit tento čas jakkoli, mějte na paměti, abyste toho později nelitovali! Věnujte se takovým činnostem, abyste si zpětně mohli říct, že jste toto nečekané volno využili nejlépe, jak jste mohli!

Podobné články