Co nesmí chybět ve studentském pokoji?

Každý student by ve svém pokoji měl mít několik vychytávek, které mu usnadní život i studium.

Ať už studentská léta trávíte u rodičů nebo ve vlastním bytě či na koleji, váš studentský pokoj by měl být jen vaším místem. Proto je důležité, aby byl dobře a účelně zařízený.

Nábytek do studentského pokoje vybírejte v přírodních světlých barvách, aby bylo možné ho sladit s interiérem. Místnost pak můžete oživit výraznými barevnými doplňky. Pokud byste však zvolili výrazné barvy u velkých ploch, mohlo by se stát, že se budou přebíjet a společně rozhodně nebudou harmonické.

Zdravý spánek je základ

Ve studentském pokoji nesmí chybět kvalitní postel pro klidné spaní. Musí mít vhodnou matraci, aby byl zajištěn zdravý spánek. Jinak se budete budit s bolavými zády a zatuhlými šíjovými svaly. I v tomto věku navíc ještě pokračuje vývoj – a pro něj je zdravý spánek nezbytný.

Další nezbytností je prostorný psací stůl. Přestože dnešní studenti mají tendenci všechno psát na počítači, který si ještě navíc vezmou do postele, pokuste se občas u psaní sedět u stolu. Jestliže někdo píše na počítači v posteli, obvykle se u toho všemožně kroutí a ničí si záda. Není náhodou, že tolik lidí dnes trpí skoliózou.

Pozor na nepořádek

Na psací stůl se musí vejít vše potřebné – počítač, držák na tužky i pořadače na odkládání sešitů a učebnic. Dejte si ale pozor, abyste nevybrali příliš velký psací stůl. Málokterý student má v oblibě uklízení, takže by stůl brzy mohl sloužit jako odkládací plocha pro nepořádek.

Psací stůl umístěte tak, aby u něj bylo dostatečné množství denního světla, tedy nejlépe poblíž okna. Přesto ho ale vybavte i lampičkou. Pokud se jako řada jiných studentů učíte převážně večer, s nekvalitním světlem byste si zbytečně kazili oči.

Ergonomická židle pro rovná záda

Ke stolu přistavte židli, která je ergonomická. Musí odpovídat tvaru vašeho těla, být stabilní (nejlépe se základnou na pěticípé hvězdici) a především být výškově nastavitelná. Jen tak můžete zajistit, že budete sedět správně.

Chybět nesmí ani velká praktická šatní skříň. Nejvhodnější je skříň kombinovaná, která obsahuje zásuvky, poličky i tyč, na níž lze pověsit ramínko s oblečením, jež se snadno mačká. A když jsme u skříní, neměli bychom zapomenout ani na knihovnu. Spousta dospívajících má sice v dnešní době ke čtení velmi vlažný vztah, ale nikdy není pozdě to změnit. Případně můžete pořídit i masivní dřevěné komody. Pokud si do nich nebudete dávat knihy, můžete v nich uskladnit cokoli jiného. A navíc tento nábytek velmi dobře vypadá. 

Sedací pytle a vaky

Oblíbeným a trendy interiérovým doplňkem jsou také vaky a pytle na sezení. Jejich výhodou je, že se přizpůsobí tvaru těla, jsou pohodlné a snadno přenosné.

 

Foto: picjumbo.com

Podobné články