Co to je Tantra a jak fungují tantra salony

Tantra vás naučí poznávat sebe samého, své tělo a naučit se žít tady a teď.

Tantra je velmi často vnímána pouze z pohledu sexuality a spojuje se výhradně se sexem. Pravdou je, že tantra daleko převyšuje rámec fyzického aspektu sexuality, protože na základě prastarého učení je to zejména duchovní nauka o poznávání sama sebe, učí poznávat své tělo a podstatu bytí.

Dalo by se říci, že cílem je naučit se žít a žít tady a teď, bez zbytečného zatížení mysli minulostí, či budoucností. Slovo tantra vzniklo spojením dvou svébytný sanskrtských slov tattva a mantra, tattva je označení pro vědu pojednávající o kosmických principech, naopak mantra je smyslnějším učením o mystických zvucích a vibracích.

V tantra salonech se toto učení pokoušíme pochopit a přijmout skrze rozhovor a doteky tantra masérky, nebo tantra maséra. Procitneme tantrickou masáž, kterou dostává naše tělo přísun velké energie. Tantrická masáž pomáhá odbourávat stres, kterým jsme dennodenně obklopeni, dokáže přeměnit pudovou sexuální energii na vitální energii, ale také léčí sexuální dysfunkce vyvolané různými psychickými bloky a má ještě mnoho jiných uzdravovacích schopností. Přímo při tantrické masáži cítíme uvolnění svalů a jejich napětí, uvolnění od hlubokého stresu a zklidnění mysli.

V tantra salonech se nabízené služby mohou lišit, ale téměř vždy se začíná nějakým seznamovacím rituálem, aby došlo k navození důvěry a atmosféra se uklidnila od prvotního stresu z neznámého prožitku. Klient si musí být jistý svým rozhodnutím a masérovi či masérce plně důvěřovat. Pokud projde nervozita a klient je klidný, tantra maséři využívají na uvolnění jeho těla přírodní oleje, horké ručníky nebo hlazení peříčky, případně kožešinami, a to vše je v rámci uvolňující a relaxační masáže.

Důvěra je při tantra masáži velmi důležitá.

V každém větším městě, ať už je to Praha, Brno, Ostrava či třeba Bratislav se nachází minimálně jeden tantra salon. Přestože je tantra salonů poměrně hojné množství, ne všude dostanete tytéž služby. Různé masáže a různé přístupy jsou obrazem toho, jak konkrétní tantra salon vnímá tantrické učení a čím se zabývá nejvíce. Abych neopomenul ceny za tantra služby v tantra salonech, připravte se, že to rozhodně není levná záležitost. Ceny se pohybují různě v závislosti na lokalitě, kde je tantra salon situován nebo od kvality nabízených služeb, či od času a typu služby. Přes to všechno je to opravdu zajímavý zážitek a stojí za to vyzkoušet, popis různých druhů tantrických masáží jsme našli nejen v konkrétních salonech, ale třeba i na dárkovém webu dobrá víla.

Jsou tantra salony, které mají tak široký záběr, že nevíte, kde začít. Různé typy masáží jsou jen malou částí jejich zaměření. Věnují se zejména kurzem a školením v oblasti tantrického učení a vedou zajímavé semináře. Dokonce mají vlastní workshopy, školy masáže nebo umění meditace. Někde se rozhodujete o tom, zda chcete takové, nazvěme to zájmové kroužky, absolvovat soukromě, nebo ve skupině, v jiných tantra salonech jsou automaticky vedeny individuálně.

V hodně tantra salónech se setkáte s rituály těla, většinou je to začátek každé tantra masáže, ale jsou i speciální rituály zaměřené zvlášť na muže a zvlášť na ženy. Proč je to rozdělené? Je to tím, že mužské libido, v tantře nazývané lingam, funguje na jiném principu než ženský pohlavní orgán, nazývaný joni.

Při tantra masáži si odpočinete a uvolníte se.

Extra je i přístup k mužskému, pevnému tělu a ženskému jemnému, až vláčnému tělu. Obě pohlaví mají jinou míru tolerance bolesti a i když se vám to nezdá, ženy mají nižší práh bolesti než muži. Je tedy jen dobré, pokud se tantra masáž může zaměřit speciálně na jedno pohlaví a jednoho člověka, což nevylučuje partnerskou masáž, ale při té jsou minimálně dva tantra maséři. Takže čím se tyto masáže liší? Rituál pro muže je základní masáž, při které je muž tantra masérkou hýčkaný, hýčkáni a masérka v něm probudí sexuální energii, o které ani on sám netušil.

Masáž je směřována k dosažení vrcholu za intenzivního masírování lingamu. Na rozdíl od velké intenzity, s jakou masérka postupuje u muže, u ženy je tantra masér velmi něžný a za účasti množství jemných doteků dovede ženu k absolutnímu zážitku a vyvrcholení. Součástí takové masáže je intimní masáž ženského joni. Takto bychom mohli pokračovat na párových masážích, masážích tělo na tělo nebo zajít hlouběji do tajů čtyřruční tantra masáží, ale to až někdy příště, protože je toho skutečně mnoho. Ale mějte na paměti, že každý z vás si vybere a nikdo nebude zklamán.

Foto: pixabay.com, freepik.com, morguefile.com

Podobné články