Co ženy nesnáší na mužích

Všichni muži nejsou stejní, ani nemají stejné špatné vlastnosti. Bez mužů by se ženy šíleně nudily. Ale co je na nich vytáčí?

A jaké to jsou?

Kde mám peněženku?

Většina mužů ví přesně, kde v motoru auta najdou nádržku na olej, baterii nebo chladič. V otázkách každodenních věcí je to jinak. I přesto, že žijete ve společné domácnosti (ano, myslím tím i tatínky a bratry), čas od času přiletí otázka jako ,,Kde máme ručníky (skleničky na víno, chleba, mléko)?“ Muži pravědpodobně ztrácí ve společnosti žen schopnost orientace v prostoru, obzvláště tehdy, když hledají vlastní věci, se kterými nemá žena nic společného, jako jsou klíče, peněženka, kravata nebo nabíječka na mobil.

Co jsi říkala?

Největší kliše v partnerských vztazích, a to nevnímající muž. Devatenáctiletá studentka Lucie se podělila o vlastní zkušenost: ,,Já nesnáším, když na přítele mluvím a on nevnímá, všecko mi odkýve a za dvě minuty neví, co jsem říkala. Dřív jsem si myslela, že když holky štve, že je kluk neposlouchá, tak že přehánějí, ale je to opravdu tak“. Způsob jak to změnit nejspíš neexistuje, ale i tak stáleženy doufají, že je muž vždy vyslechne, zatímco muži prahnou po tom, aby je ženy neustále nezahlcovaly informacemi, které oni považují za nepodstatné.

Foto: sxc.hu

Přemýšlím, tedy mlčím

Osobní zkušenosti mi radí se vyjadřovat jasně, aby muž měl možnost jasně odpovědět. Přesto hodně času promlčí. Zatímco s kamarádkou si volám proto, abych se s ní na něčem domluvila, tudíž vedeme dialog, s kamarádem, bratrem nebo jiným mužem zažívám často hovor, který začne pozdravem, ale následuje po něm dlouhé mlčení. Pokud sama položím otázku, muži mi mnohdy mlčí do telefonu i nadále. Pokud mám námitky sdělí mi, že přemýšlí. To se samozřejmě děje i pokud jsme ve stejný čas na stejném místě: ,,Sejdeme se zítra v sedm nebo v pátek v šest?“ ,,Hmmm….“ ,,Tak co?“ ,,Přemýšlím…“. Žena by odpověděla jednou z možností nebo by vás zahrnula argumenty, díky kterým společně vymyslíte, kdy bude schůzka nejvhodnější.

Bezdomovec nebo šampónek

Ne, správný chlap opravdu nemá smrdět. Nemá nosit ponožky v sandálech, nemá mít delší nehty než žena. Ale taky nemá mít větší kosmetickou výbavu než průměrná parádnice. Ženy totiž nesnáší neupravené, nedejbože špinavé muže, ale většina z nich ani netouží po někom, kdo se bude dohadovat, jestli použít tapety v odstínu bílé kávy nebo slonové kosti, bude ženě zabírat většinu prostoru na poličce s kosmetikou nebo rozjímat nad tím, jestli je lepší dát na stůl tři tulipány nebo aranžmá z hortenzie.

Foto: sxc.hu

Ufňukanci, mámánci a další

Jakmile jakákoli osoba mužského pohlaví použije větu začíjící slovem maminka (pokud mu není pět), většina žen zbystří. Obvykle následuje výčet maminčiných schopností a dovedností. Jedině ona umí upéct tu správnou bábovku, správně mu poskládat trička do skříně, roztřídit ponožky na světlé a tmavé. Mamánky ženy nesnáší, jsou nesamostatní a věčně nespokojení.

Stejně jako ufňukanci, kterým se furt něco nelíbí, celý svět se pro nim spiknul a oni jsou chudáčci, které je třeba neustále litovat, protože si na ně zasedl šéf nebo učitel a za veškeré jejich problémy je zodpovědný někdo jiný.

My, ženy, nesnášíme ještě jednu mužskou odrůdu: borce. Frajírky, kteří jsou nejvíc sexy, nejchytřejší (,,všechno vim, všechno znám, všude jsem byl dvakrát“), nejlepší a chovají se jako hulváti. Ti, podle kterých mají ženy zhruba dvě povinnosti: sex a domácnost, protože všechno ostatní je ,,chlapská věc“. 

Můžeme dodat už jen oblíbený výčet podle Bridget Jonesové: nevhodní jsou alkoholici, workoholici, megalomani a perverzní úchyláci. Ale pro většinu žen jsou nejhorší chroničtí lháři, což potvrzuje i naše editorka Jana Hybnerová: ,,Nemám ráda, když je chlap neaktivní, bojí se komunikovat, mlčí a neumí sám se vyjádřit, nemám ráda namachrované svalovce, chlapy bez názoru a nesnáším, když si vymýšlí a lžou do očí, nenávidím, když neumí říct pravdu a vše se z nich musí tahat.“

Na závěr vám přinášíme další bonbónky, které na mužích nesnáší slečny ze StudentPointu:

Agata Hauerová: ,,Ať pochopí, že potřebuju několik kabelek, a že mi prostě nestačí jedny balerínky!“

Lucie Rubešová: ,,Když přijde z fotbalu, tak by si sakra mohl vyndat věci z tašky hned, ne den před dalším zápasem.“

Silvie Trebatická: ,, Nesnáším, když se chlap chová k ženě buransky a ne jako gentleman.“

Nejsme vybíravé a náročné! Pokud s něčím nesouhlasíte nebo chcete něco doplnit, řekněte nám to!

 

Foto: sxc.hu

Podobné články