DIY: Recyklace starého trička

Vezměte staré nepotřebné tričko a jednoduchým způsobem ho přetvořte ve stylové tílko. Jak na to?

Léto se už pomalu blíží ke konci, na nové tílko ale není nikdy pozdě. Obzvlášť v případě, pokud pro jeho vytvoření potřebujete jen staré, nepoužívané triko, nůžky a kapku trpělivosti.

Vezměte tričko, odstřihněte mu spodní lem a upravte výstřih do požadovaného tvaru. Poté se vrhněte na rukávy. Při stříhání druhého rukávu si tričko vertikálně přehněte na půl a použijte hotovou stranu jako šablonu, aby vaše tílko bylo souměrné.

Před stříháním si vše pořádně rozmyslete.

Když tričko upravíte do požadovaného střihu, zaměřte se na zadní část tílka. Aby nebyla tak prázdná, můžeme ji ozvláštnit ozdobným prvkem. Prostříhejte záda trička tak, aby vám vznikly tenké proužky v trojúhelníkovém tvaru (viz následující fotografie). Vzniklé proužky pořádně natáhněte.

Zadní část trička opatrně prostříhejte na tenké proužky.

Pak vezměte druhý vrchní proužek a provlékněte jej skrze první. Poté jím provlékněte třetí pásek a stejným způsobem pokračujte až dolů. Předposlední proužek po provléknutí rozstřihněte napůl a přivažte k poslednímu. Celý pletenec tak bude bez problému držet tvar.

Na zádech vytvořte pomocí proplétání ozdobný prvek.

Teď už stačí jen spodní díl trička pečlivě rozstříhat na tenké třásně. Jen si dejte pozor, aby všechny proužky byly stejně dlouhé.

A až budete mít hotovo, můžete se vesele pustit do nošení a užívat si posledních prázdninových dnů.

Hotovo.

 

Znáte i jiné tipy, co provést se starým, nepotřebným tričkem? Napište nám do komentářů pod článkem nebo na Facebook.

 

Foto: Kristýna Gillíková, StudentPoint.cz

Podobné články