Domácí zmrzlina jen ze tří surovin

Udělejte si doma tu nejlepší zmrzlinu přímo dle vaší chuti!

Léto v plném proudu a získat kýžené osvěžení není vždy zcela snadné. Několik tipů na letní limonády jsme pro vás již sepsali. Nyní si ale budete moci pochutnat i na výborné domácí zmrzlině a to jen ze tří surovin. Recept zvládne opravdu každý!

Příchuť zmrzliny je čistě na vás. Vyberte své oblíbené ovoce, ale klidně i čokoládu nebo vanilku. Základem je smetana a salko, třetí ingredience záleží na vašem výběru. Zatím jsem vyzkoušel kiwi, broskev, maliny, mango a moji úplně nejoblíbenější příchutí se stal banán.

Na přípravu banánové zmrzliny potřebujeme

3 ks banánů
1 plechovka salka
250 ml smetany

Postup

Banán oloupeme a rozmačkáme vidličkou. K banánové kaši přimícháme salko a smetanu. Nyní si opět může vybrat, co vám více vyhovuje. Někdo má rád ve zmrzlině kousky ovoce, ale já mám rád jemnou a hladkou strukturu, ke které mi nově pomáhá můj pomocník od Sencoru.

Domácí zmrzlina jen ze tří surovin.

Nadýchanou a řádně promíchanou směs si přelejte do nádobky nebo třeba silikonových formiček na muffiny a dejte zamrazit. Po pár hodinách můžete konzumovat.

Tip na závěr: Při výběru ovoce si vybírejte méně vodnaté, protože obsažená voda se promění v led a zmrzlina nebude tolik jemná a smetanová.

 

Foto: Václav Jirda, StudentPoint.cz, Pixabay.com

Podobné články