Jak na domácí zmrzlinu jen ze tří surovin

Udělejte si doma tu nejlepší zmrzlinu přímo dle vaší chuti!

Léto je za dveřmi, nebo taky v plném proudu a získat kýžené osvěžení není vždy zcela snadné. Několik tipů na letní limonády jsme pro vás již sepsali v jiných článcích. Nyní si ale budete moci pochutnat i na výborné domácí zmrzlině a to jen ze tří surovin, které nejsou zas až tak nedostatkovým zbožím. Buď je máte doma, nebo je koupíte v každém obchodě s potravinami. Tenhle recept zvládne opravdu každý!

Příchuť zmrzliny je čistě jen na vás. Vyberte své oblíbené ovoce, ale klidně i čokoládu nebo vanilku, prostě příchuť co milujete. Mrkvovou nedoporučujeme. Základem je smetana a salko, třetí ingredience záleží na vašem výběru. Zatím jsem vyzkoušel kiwi, broskev, maliny, mango a moji úplně nejoblíbenější příchutí se stal banán.

Na domácí zmrzlinu potřebujeme

3 ks banánů (nebo adekvátní množství jiného ovoce – jahody, borůvky, čokoláda, ….)
1 plechovka salka
250 ml smetany

Postup na domácí zmrzlinu

Banány oloupeme a rozmačkáme vidličkou. K banánové kaši přimícháme salko a smetanu. Nyní si opět může vybrat, co vám více vyhovuje. Někdo má rád ve zmrzlině kousky ovoce, ale já mám rád jemnou a hladkou strukturu, ke které mi nově pomáhá můj pomocník, mixer od Sencoru.

Pokud nejde nějaké ovoce (nebo čokoláda) mačkat vidličkou, samozřejmě si pomůžeme jinak. Čokoládu můžeme nastrouhat, nějaké ovoce můžeme také strouhat, nebo mixovat. Zkusíte prostě zapojit trochu kreativity. Pokud by se to nepovedlo, uklidíte kuchyňský kout a zžačnete znovu.

Domácí zmrzlina jen ze tří surovin.

Nadýchanou a řádně promíchanou směs si přelejte do nádobky nebo třeba silikonových formiček na muffiny a dejte zamrazit.  Už po pár hodinách můžete konzumovat.

Tip na závěr

Při výběru ovoce si vybírejte méně vodnaté, protože obsažená voda se promění v led a zmrzlina nebude tak jemná a smetanová. Nebo jste ten druh člověka co miluje sorbety, pak samozřejmě voda zas tolik nevadí.

 

Domácí kuchtění je nejen móda, ale i zábava. Jak třeba na domácí sýr ze tří ingrediencí? Co to zkusit, rychlovka a chuťovka. Nebo třeba domácí sushi, už jste to zkusili?

Foto: Václav Jirda, StudentPoint.cz, Pixabay.com

Podobné články