Film Mlsné medvědí příběhy vstoupí do kin, nabídne i dětské recepty na vaření a online pexeso na Déčku

premiéra je otevřená veřejnosti – čtvrtek 10. září v 17 hodin v kině Oko

Animovaný film pro děti Mlsné medvědí příběhy vstupuje ve čtvrtek 10. září do českých kin, ve stejný den si svou veřejnou premiéruodbyde v 17 hodin v kině Oko v ulici Františka Křížka 15 na Praze 7. V povídkovém dobrodružství režisérek Kateřiny Karhánkové a Alexandry Májové určeném nejen nejmenším divákům se na plátnech kin objeví věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška s hlasy Davida Novotného a Lukáše Příkazkého. Vstupenky na premiéru jsou v prodeji na pokladně kina Oko nebo na webu kina. Distributorem je společnost Aerofilms.

Trailer zde: https://vimeo.com/386913219

Na webu ČT:D si děti budou moci navíc od 7. září zahrát speciální online Mlsné medvědí pexeso s postavičkami a motivy z filmu či zhlédnout dvouminutové webizody Mlsné medvědí recepty – konkrétně nazvané Sýrové tyčinky, Krémová česnečka, Čokoládové placičky, Medvědí špagety, Palačinky s jahodami a Datlové lanýže. Ty tematicky vychází z děje filmu, medvědi Nedvěd a Miška v nich prozrazují recepty na svá oblíbená jídla a radí dětem, jak je připravit.

Hlavní hrdinové filmu medvědi Nedvěd a Miška mají totiž stále hlad. V Mlsných medvědích příbězích je diváci uvidí v epizodách Ahoj medvěde, Na lanýže! (tato epizoda byla vybrána i do soutěže nejvýznamnějšího festivalu animovaného filmu ve francouzském Annecy), Medvědí přenice, Kouzlo Vánoc, Podvodníci a Medvědí sraz. Vaří zde nejrůznější dobroty, sbírají houby, slaví Vánoce v létě, protože je každý rok kvůli zimnímu spánku prospí, dokážou, že se umí nejen pohádat, ale i usmířit a chystají také velkou medvědí hostinu pro kamarády z celého světa. Středometrážní film Mlsné medvědí příběhy ocení především nejmenší diváci, ale bavit se budou i jejich starší sourozenci a rodiče. Snímek vznikl volně na motivy knížek Zbyňka Černíka Malá medvědí knížka a Taková medvědí rodinka. V dalších rolích bude možné v Mlsných medvědích příbězích slyšet Jana Vondráčka nebo Pavlu Tomicovou. Hudbu k filmu složil Prokop Holoubek z kapely Midi Lidi.

Výtvarníkem filmu je Filip Pošivač.

Povídkový film Mlsné medvědí příběhy navazuje na loňské podzimní pásmo Hurá na pohádky a je zároveň pozvánkou na připravovaný šestadvacetidílný večerníček Mlsné medvědí příběhy, který Česká televize uvede v roce 2021. Producentkou Mlsných medvědí příběhů je Bára Příkaská ze společnosti Bionaut. Koproducentem je Česká televize – kreativní producentka Barbara Johnsonová a irské animační studio Treehouse Republic. Vznik filmu podpořil Státní fond kinematografie a evropský program Kreativní Evropa MEDIA.Více na www.bionaut.cz.

Podobné články