Filmy pro opravdové chlapy

Dělá se vám špatně při pohledu na krev, nesnesete vůni benzínu a bojíte se koz? Dejte si reprízu Nového měsíce. Vy ostatní čtěte!

Běžný stav. Zapnete televizi, pokud v ní stále ještě věříte, a nikde žádný zajímavý fotbal, desetiboj či dostihy. Ke všemu je vaše přítelkyně právě na večírku s kamarádkami a vy si nudou můžete ukousat ušní boltec. Nic se vám nechce a ideální by bylo odpočinout mozkovým buňkám u dobrého filmu. Zapomeňte na sláďárny jako Pýcha a předsudek (2005), Amélie z Montmartru (2001) a nedej bože i nejnovějšího Velkého Gatsbyho (2013), na které koukáte jen kvůli své drahé polovičce. Dnes se budeme bavit o nejlepších filmech pro chlapy. Pro pořádné chlapy.

Zátah

Kdo má rád, když si ve filmu pár týpků pěkně ručně upraví rozložení vnitřních orgánů, a neviděl v roce 2011 tento film, o hodně přišel. Ať to v Hollywoodu zkouší, jak chtějí a nutno dodat, že Uma s Quentinem se sakra snažili, pro ty nejlepší bojové scény musíte na východ. Zde konkrétně do Indonésie. Malá skupinka speciálního policejního oddílu si to tady napochoduje rovnou do paneláku místní špičky mafie. Hrdinové z Rec (2007) i nový soudce Dredd (2012) by mohli povídat jak blbý nápad to je, neboť cesta ven se trochu zkomplikuje. Hodina a půl, patro za patrem se hlavní hrdina prosekává až k finálnímu arcilotrovi za pomoci toho nejlepšího bojového umění, které jste kdy viděli. Tohle není žádné modré pozadí, počítačový render. Čistá a brutální akce, která dávkuje kečup ve správném poměru, a vy jen koukáte s hubou svěšenou, čeho je trénované tělo schopno. Dejme si malou ukázku.

DoA: Dead or Alive

Teď si možná říkáte, že si pletu film s hrou. Mohlo by být. Ano, DoA je i známá herní série, která se naposledy mihla na konzolích v roce 2012 pátým dílem a vsadila na to, co Mortal Kombat neměl a velmi rychle okopíroval. To jest houpající se dudy. Poslat do arény pár bojovnic a aplikovat herní fyziku i na jejich pětky nebyla žádná věda a převést vše do filmu, to je myšlenka hodná Aristotela. V této blbině z roku 2006 se řeže pár vyvinutých slečen a celkově se to snaží hrát na vysokou filmařinu. Nenechte se mýlit, ten film je vcelku zajímavý a minimálně jedna scéna vám uvízne v paměti. Kde jinde si blonďatá buchta obleče letící podprsenku a ještě stihne mířit pistolí.

Rychle a zběsile

Primárně jsem nechtěl zmiňovat ty nejznámější filmy pro chlapy, ale když jsem si vybavil alternativy jako Kurýr (2002) či novější Drive (2011), nešlo jinak. Fast and the Furious (2001) je a bude jedna z nejvíce testosteronem nabitých sérií a Vin Diesel je bůh. Zvláště když mu v posledních dvou dílech sekunduje sám velký The Rock. Jestli jste jedni z mála, kteří tyhle filmy ignorovali, hned napravit. Jen si dejte bacha, že po zhlédnutí budete mít tendenci koupit/šetřit na nadupaný sporťák a prohánět se městem za děvčaty, kterým sukýnka končí v půli zadečku.

Expendables: Postradatelní

Už jsme měli bojová umění, pěkné baby a rychlá auta. Co chybí? Pořádné zbraně v rukou těch nejlepších akčních hrdinů. Teď asi budu nosit dříví do lesa, protože věřím, že tenhle majstrštyk jste si nemohli nechat ujít. Narozdíl od jiných filmových ság, s každým dalším dílem úroveň neklesá, ale roste. Pokud se vám líbil první, určitě si nenechte ujít díl druhý (2012) a třetí (2014). Rozhodnbě nebudete zklamaní. Ty nejdrsnější borce v čele se Stallonem, Stathamem a Lundrgenem doplní Seagal, Cage a Wesley Snipes. Už to tak vypadá, že kdo si chce v Hollywoodu říkat chlap s velkým Ch a pravý akční hrdina, musí si v Expendables zahrát. A co na to diváci? Na kolenou děkujeme Stallonemu, že ukázal všem barbínám, jak má vypadat akční film.

Zhlédli jste zmíněné snímky? Nebo je to na vás moc tvrdá podívaná a potřebujete utěšit? Chybí vám zde nějaký dobrý film pro chlapy? Napiště nám na Facebook.

Podobné články