Filmy pro chlapy, pro opravdové chlapy

Dělá se vám špatně při pohledu na krev, nesnesete vůni benzínu a bojíte se koz? Dejte si reprízu nějaké romantiky. Vy ostatní čtěte!

Běžný stav. Zapnete televizi, pokud v ní stále ještě věříte, a nikde žádný zajímavý fotbal, desetiboj či dostihy. Ke všemu je vaše přítelkyně právě na večírku s kamarádkami a vy si nudou můžete ukousat ušní boltec. Nic se vám nechce a ideální by bylo odpočinout mozkovým buňkám u dobrého filmu. Zapomeňte na sláďárny jako Pýcha a předsudek, Amélie z Montmartru a nedej bože i nejnovějšího Velkého Gatsbyho, na které koukáte jen kvůli své drahé polovičce. Dnes se budeme bavit o tom, které filmy jsou nejlepší filmy pro chlapy. Pro pořádné chlapy.

SPOILER, SPOILER: A pozor, níže se můžete dozvědět i děj či část děje, proto raději upozorňujeme.

Tip

Sledovat, nebo stáhnout filmy si můžete na různých místech. Ta oblíbená místa tu ve zkratce uvádíme: Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo fastshare.

Jasně a ideální je k tomu mít doma TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. Jsou to sice placené služby, ale zase tam je opravdu dobrý výběr a nemusíte se bát, že nevědomky překračujete zákon.

Zátah – film pro chlapy s nejlepším bojovým uměním

Kdo má rád, když si ve filmu pár týpků pěkně ručně upraví rozložení vnitřních orgánů, a neviděl v roce 2011 tento film, o hodně přišel. Ať to v Hollywoodu zkouší, jak chtějí a nutno dodat, že Uma s Quentinem se sakra snažili, pro ty nejlepší bojové scény musíte na východ. Zde konkrétně do Indonésie. Malá skupinka speciálního policejního oddílu si to tady napochoduje rovnou do paneláku místní špičky mafie. Hrdinové z Rec (2007) i nový soudce Dredd (2012) by mohli povídat jak blbý nápad to je, neboť cesta ven se trochu zkomplikuje. Hodina a půl, patro za patrem se hlavní hrdina prosekává až k finálnímu arcilotrovi za pomoci toho nejlepšího bojového umění, které jste kdy viděli. Tohle není žádné modré pozadí, počítačový render. Čistá a brutální akce, která dávkuje kečup ve správném poměru, a vy jen koukáte s hubou svěšenou, čeho je trénované tělo schopno. Dejme si malou ukázku.

DoA: Dead or Alive

Teď si možná říkáte, že si pletu film s hrou. Mohlo by být. Ano, DoA je i známá herní série, která se naposledy mihla na konzolích v roce 2012 pátým dílem a vsadila na to, co Mortal Kombat neměl a velmi rychle okopíroval. To jest houpající se dudy. Poslat do arény pár bojovnic a aplikovat herní fyziku i na jejich těla nebyla žádná věda a převést vše do filmu, to je myšlenka hodná Aristotela. V této blbině z roku 2006 se řeže pár vyvinutých slečen a celkově se to snaží hrát na vysokou filmařinu. Nenechte se mýlit, ten film je vcelku zajímavý a minimálně jedna scéna vám uvízne v paměti. Kde jinde si blonďatá buchta obleče letící podprsenku a ještě stihne mířit pistolí.

Rychle a zběsile – film pro chlapy s nadupanými sporťáky

Primárně jsem nechtěl zmiňovat ty nejznámější filmy pro chlapy. Ale když jsem si vybavil alternativy jako Kurýr (2002) či novější Drive (2011), nešlo jinak. Fast and the Furious (2001) je a bude jedna z nejvíce testosteronem nabitých sérií a Vin Diesel je bůh. Zvláště když mu v posledních dvou dílech sekunduje sám velký The Rock. Jestli jste jedni z mála, kteří tyhle filmy ignorovali, hned napravit. Jen si dejte bacha, že po zhlédnutí budete mít tendenci koupit/šetřit na nadupaný sporťák. A prohánět se městem za děvčaty, kterým sukýnka končí v půli zadečku.

Expendables: Postradatelní – filmy pro chlapy plný zbraní a akčních hrdinů

Už jsme měli bojová umění, pěkné baby a rychlá auta. Co chybí? Pořádné zbraně v rukou těch nejlepších akčních hrdinů. Teď asi budu nosit dříví do lesa, protože věřím, že tenhle majstrštyk jste si nemohli nechat ujít. Narozdíl od jiných filmových ság, s každým dalším dílem úroveň neklesá, ale roste. Pokud se vám líbil první, určitě si nenechte ujít díl druhý (2012) a třetí (2014). Rozhodnbě nebudete zklamaní. Ty nejdrsnější borce v čele se Stallonem, Stathamem a Lundrgenem doplní Seagal, Cage a Wesley Snipes. Už to tak vypadá, že kdo si chce v Hollywoodu říkat chlap s velkým Ch a pravý akční hrdina, musí si v Expendables zahrát. A co na to diváci? Na kolenou děkujeme Stallonemu, že ukázal všem barbínám, jak má vypadat akční film.


Koho filmy opravdu zajímají, teď nemyslíme jen filmy pro chlapy, může mrknout na přehled filmů z nejrůznějších kategorií. Tam jsme totiž shrnuli články a témata, které už o filmech máme. Třeba vás tam něco zaujme.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.