Francouzský šarm? (Ne)dosažitelný!

Kdo by neslyšel o pověstném vytříbeném stylu Pařížanek a o kráskách ze Saint-Tropez, které svádí muže sluncem vyšisovanou hřívou? A jaká je realita?

Když jsem se v roce 2008 jako čerstvá maturantka vydala souhrou náhod na neplánovaný výlet do Paříže, měla jsem velká očekávání, že se to v ulicích bude hemžit klony Audrey Tautou, Laetitie Casty či Juliette Binoche. Na hlavě černý baret, na ramenou vlněný camel kabát, pod ním pruhované tričko, na nohou lodičky, pro finální dojem červená rtěnka… Jenže jsem byla vedle jak ta jedle.

Mýtus o francouzské krásce?

Stylové ženy byly ve francouzské metropoli zastoupeny asi ve stejném procentu jako v Praze, Moskvě nebo Barceloně. Většina žen navíc působila jakýmsi ušmudlaným, zanedbaným vzhledem, jako kdyby chodily ke kadeřníkovi jednou za pět let a v životě nepoužily krém. Říká se také, že Francouzky kouří, a to je bohužel pro změnu pravda. Ovšem vůči negativním účinkům kouře imunní nejsou, a tak jejich průměrné tváře brázdí předčasné hluboké vrásky. Ano, štíhlost se jim upřít nedá, ale pro okouzlující vzhled to opravdu nestačí.

Francouzky jsou známé pro svůj vkus a cit pro módu.

Zdá se, že tzv. francouzský chic look je fatou morgánou, za níž se Evropanky marně ženou, ale ve Francii se přelud nakonec dříve nebo později rozplyne. A pak přijde rozčarování. Těmhle se snažíme po mnoho let vyrovnat?! Holkám v martenskách, ohrnutých džínách, svetru velikosti XXXXXL a s vlasy, které snad i po špatné noci vypadají lépe?!

Francouzské ženy silně kouří.

Jak na to vyzrát?

Francouzský vzhled je jako zaklínadlo  dá se na něj odvolávat, dá se následovat, ale vždy nám bude unikat, nám i samotným Francouzkám. To ale neznamená, že je třeba hodit flintu do žita, tzv. francouzský styl není nikdy o 100% následování trendů ani o 100% dodržování pravidel. Nic v něm není násilné, nic nesmí násilně působit. Neměly byste vypadat, že jste u zrcadla strávily tři hodiny a vyzkoušely desítky outfitů, ale na druhé straně je třeba vypadat udržovaně, musíte vyzařovat, že znáte svou cenu. Ano, najít tu pravou míru není jednoduché.

Největší klišé francouzského stylu? Buďte sama sebou! Nakupujte s rozumem a jen to, co potřebujete. Jaké jsou základy stylového šatníku podle francouzského vzoru, si povíme příště.

 

Byli jste ve Francii? Jaký dojem na vás udělaly místní ženy? Podělte se na Facebooku!

 

Foto: deviantart.com

Podobné články