Nejlepší Gay a LGBT filmy 2022

Jaké jsou novinky v gay a LGBT filmech? Zkuste mrknout co přinesl letošní rok.
lgbt flmy

Filmy s gay tematikou se objevují čím dál tím častěji na předních příčkách divácké oblíbenosti. Filmů o gayích a LGBT byla již natočena celá řádka. Připravili jsme pro vás výběr těch nejlepších gay filmů současnosti. Najdete zde trháky s hvězdným obsazením i povedené snímky se začínajícími herci. Tak popcorn do ruky a jdeme na to.

POZOR SPOILER! Článek může prozrazovat rozuzlení a zápletku některých níže uvedených filmů!

Tip

Sledovat, nebo stáhnout filmy si můžete na různých místech. Ta oblíbená tu ve zkratce uvádíme: Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo fastshare.

Jasně a ideální je k tomu mít doma TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. 

Kámoši (2022)

Žhavá novinka letošního podzimu! Kámoši (v originále Bros) je historicky prvním velkofilmem, za nímž stojí výhradně herci z LGBT komunity. Nejde o žádné hluboké psychologické rozjímání, ale o trefnou romantickou komedii, která nenechá vaši bránici vydechnout. Na premiéru v českých kinech si sice musíme počkat do 17. listopadu, ale věříme, že to bude stát za to!

Velká svoboda (2022)

Další film o gayích, který se vyplatí vidět, je německé drama Velká svoboda (Great Freedom). Historický snímek zasazený do poválečného Německa sleduje osud uvězněného homosexuála, jehož jediným proviněním je zakázaná láska. Společníkem mu je odsouzený vrah, jehož zločiny jsou zavrženíhodné. Víra a touha po lásce a svobodě je však silnější než cokoliv jiného. A tak i odpor a opovržení se může změnit v pevné pouto a pravou lásku.

Brambůrkovy sny o Americe (2022)

Tato filmová novinka zachycuje osudy homosexuálního chlapce a jeho matky, s níž žije v Sovětském svazu 90. let. Únik před tíživou realitou pro ně představují slavné americké filmy. Když se však skutečnost stane natolik krutou a nesnesitelnou, rozhodnou se uprchnout. Aby se dostali do vysněné Ameriky, z maminky se stane nevěsta přes inzerát. Jedná se o životopisný snímek, který je zároveň komedií i dramatem. Za filmem stojí scénárista a režisér Wes Hurley, jehož dětství a dospívání se stalo inspirací pro vznik tohoto díla.

Láska je košer (2020)

LGBT filmy táhnou, o tom není pochyb. Komediální drama Láska je košer (v originálu Kiss Me Before It Blows Up) sleduje příběh dvou izraelských žen. Přesto, že se liší sexuální orientací i generačně, jedno je přeci jen spojuje. Komplikovaná a zakázaná láska. Napadá vás něco méně pravděpodobného, než je vztah Židovky a Palestince? Co takhle láska mezi ženou z Izraele a ženou z Německa? Jaké další překážky osud přichystal hlavním hrdinkám i to, jak si s nimi poradí, rozhodně stojí za shlédnutí.

The Man With The Answers (2021)

Také Řecko se může pochlubit úspěšným filmem s gay tematikou. Snímek The Man With The Answers (v originále O anthropos me tis apantiseis) zaujme nejen silný příběhem, ale také velmi dobrými hereckými výkony. Bývalý šampion ve skocích do vody prochází existenciální krizí po smrti své babičky. Světlo na konci tunelu představuje mladík z Německa, s nímž se hlavní hrdina vydává na cestu do Německa. Na jejím konci má najít svou matku, s níž se několik let neviděl. Cesta plná dobrodružství však přinese mnohem víc, než mladý muž čekal.

Ještě máme čas (2021)

Za tímto gay filmem stojí slavný Viggo Mortensen. Nejenže si zahrál jednu z hlavních rolí, ale jeho dílem je také režie i scénář. Hlavním motivem je mezigenerační rozdíl, porozumění a odpuštění. Ve snímku Ještě máme čas se syn ujme svého umírajícího otce, u nějž se začala projevovat stařecká demence. Přivede jej do svého domova, který obývá spolu se svým partnerem a dcerou. Jak tuto změna rodina ustojí a je možné během krátkého času, co zbývá, napravit chyby minulosti?


Koho filmy opravdu zajímají, teď nemyslíme jen filmy pro gaye a s tematikou LGBT, může mrknout na přehled filmů z nejrůznějších kategoriíTam jsme totiž shrnuli články a témata, které už o filmech máme. Třeba vás tam něco zaujme.

Podobné články