Grunge a punk: Hudba, nebo móda?

Obojí. Hudební a módní styly se navzájem ovlivňují. Čím se necháte inspirovat, zda hudbou, nebo módou, je jen na vás.

Snad každý z nás poslouchá hudbu. Pro některé znamená hudba všechno, pro jiné je to otázka životního stylu a pro další například způsob relaxace nebo usměrnění svých pocitů (takové zpovědní video natočila například kapela Thirty Seconds To Mars). A ať už patříte do jakékoliv skupiny, zkuste vyjádřit svůj hudební styl pomocí oblečení.

Grunge

Smells Like Teen Spirit aneb znovuzrození grunge stylu v tak trochu novém kabátě. Grunge je v hudbě spojen především se světoznámou kapelou Nirvana a jejím věhlasným zpěvákem Kurtem Cobainem. Můžete se samozřejmě nechat inspirovat jeho stylem oblékání, ale dámský grunge styl se dnes ubírá jiným směrem. Takže teď se asi ptáte, co si máte připsat na svůj nákupní seznam a čím oživit svůj stávající šatník? Základním kamenem tohoto stylu je černá a červená barva, kostka, kůže, džínovina, cvoky, martensky a tenisky Converse. K docílení správného vzhledu si vezměte klidně roztrhané černé silonky, čepici, otrhané tričko, oblečení v oversized velikosti… zkrátka to, co je vám pohodlné. Grunge styl se prolíná také s punk a rock stylem, mezi kterými je opravdu tenká hranice. Troufám si tvrdit, že pro módního laika je téměř nulová.

Grunge styl outfity.

Grunge styl.

Punk

V zásadě jde o to, vzbudit co největší rozruch. Číro, křivák, svírací špendlíky, nášivky, home made věci (zkuste někdy zapojit fantazii a svoje šikovné ruce) a nezapomenutelné jméno britské návrhářky Vivienne Westwood, která punkovou módu pozdvihla na zcela novou úroveň. Punk’s not dead!

 Punk styl.

Další inspiraci můžete hledat například v hudebních stylech disco (v módním průmyslu se promítá do metalických odstínů a neonových barev), hip hop (pánové oblékají oversized oblečení, dámy hlavně tepláky), rock (motorkářský styl, kůže, třásně a černá barva), gothic (černé oblečení a krajka), funky (barvy a hippie inspirace).

 

Vyzkoušíte letos na podzim grunge styl? Který módní/hudební styl preferujete? Napište nám do diskuze pod článkem nebo na náš Facebook!

 

Foto: hm.com/cz, pullandbear.com, tally-weijl.de, topshop.com

Video: YouTube.com

Podobné články