Házení šipek? Co na tom ti lidé mají…

Všichni vědí, o čem je řeč. Skoro každý z nás je někdy hrál. Jsou v každé restauraci nebo baru. Házení šipek nejen v naší zemi zlidovělo a má někdy nelichotivou přezdívku „hospodský sport“…

Je pravdou, že šipky jsou zábavou pro každého. Ti, kteří šipkám propadli, by mě opravili a řekli by, že jsou SPORTEM pro každého. Dobrá, je to tedy nenáročný sport pro všechny generace tedy kromě dětí školkou povinných. Dětem nekupujete terč na šipky, avšak mohou házet kuličkami na terč s krtečkem na suchý zip, což je na rozdíl od šipek bezpečné.

V sedmnácti letech, když jsem byla poprvé v hospodě s kamarády, jsem JE“ viděla poprvé. Cosi blikajícího a barevného, okolo stáli lidé s něčím v rukách a já viděla nadšení v jejich očích. To hrající všemi barvami byl terč na šipky a celé se to jmenovalo šipkový automat. Lidé okolo byli rozesmátí, sem tam si lokli piva a jeden po druhém házeli na terč. Tenkrát jsem „JE“ hrála poprvé. Moc mě to bavilo, ale všichni přítomní zavírali oči a zakrývali si piva.

Ani to mě neodradilo a začala jsem se šipkám více věnovat. Navštěvovala jsem restaurační zařízení s instalovanými šipkovými automaty s podobně zapálenými přáteli a měli jsme příjemné zpestření večera. Také jsem zažehla zájem u svých rodičů a bratra, takže jsme pořádali turnaje u nás doma, které se staly tradicí a při každém rodinném setkání pořádáme takový příbuzenský turnaj. Stala jsem se členkou místního klubu „ŠÍPKY“, jehož jméno mate ty, kteří nás neznají. Je fajn mít kolem sebe lidi, kteří rozumí vaší vášni. Účastním se republikových turnajů a jsem zapsána v žebříčku deseti nejúspěšnějších šipkařek České republiky. Mým netajným snem je dostat se do celosvětového žebříčku profesionálních hráček, ale musím na sobě tvrdě pracovat.

Už dávno se nevlidňuje místní restaurace, když tam zavítám, ale naopak mnozí lidé přihlížejí a ti, co znají příběh o mých začátcích, mi často říkají, že jsem velké překvapení našeho nevelkého města. Dělá mi to radost, ale všem, kteří říkají, že jsem talent, vyprávím, že i já jsem byla šipkařská katastrofa!

Těm, kteří nad šipkami ohrnují nos říkám, že házení šipek je nejenom hospodská zábava, ale i skvělé odreagování se od běžných povinností a spousta legrace s přáteli. Navíc hra je opravdu napínavá, protože stačí jedna šipka a můžete otočit skóre. Je to závod nervů, ale to jenom na turnajích. S přáteli je to vždycky velká psina.

Podobné články