I pokoj na koleji může být domovem

Přestěhování se z dětského pokoje v domě rodičů do neosobního ubytování na koleji či ve studentském bytě může být pro některé vysokoškoláky problém. Správa univerzitních kolejí či majitelé bytů příliš trvalé změny ve výzdobě interiéru v lásce nemají. To však neznamená, že si nemůžete své dočasné nové bydlení přizpůsobit k obrazu svému.  Pomocí chytrých a tolerovaných metod pro neinvazivní změny, které nejsou nákladné pro studentskou peněženku, změníte místnost z nezajímavého úložiště na prostor s duší.

Design interiéru pokoje na koleji

Když přemýšlíme o designu interiéru, obvykle první věcí, která nás napadne, je malování stěn. Mezitím v pokoje na koleji to obvykle není možné, ačkoli nejčastěji jsou stěny v takových místech natřeny standardní bílou barvou. Co dělat? Vyzkoušejte takové způsoby zdobení stěn, které lze před odchodem z bytu snadno odstranit. Vyberte si praktické samolepky na zeď a velké plakáty či fototapety. Nabídka je v obchodech je pestrá a rozhodně si vybere každý student.

PVC podlahy používané v ložnicích jsou nepochybně velmi praktické, ale zdaleka nejsou dekorativní. Použití i malého koberce učiní interiér okamžitě útulnějším. Bonusem je více prostoru pro usazení přátel na večírcích či při učení. Stačí na koberec dát malé polštářky.

Barevný textil

S omezenými možnostmi vylepšení studentského pokoje na koleji si můžete představit potřebné vnitřní prvky jako prostor pro kreativní a estetické použití. Vezměte si například postel – je to ideální prvek, který zpravidla okamžitě poutá pozornost. Správně vybrané polštáře, povlečení, přikrývky a plédy přemění jednoduchý kus nábytku na poutavou dekoraci, která dodává celé místnosti zbrusu nový vzhled. Dekorační textilie nekončí jen prostěradlem, ale i se závěsy získáte spoustu stylu a soukromí. Pokud majitel bytu nebo správa kolejí není dostatečně velkorysá na to, aby jimi vybavila místnost, můžete to za nízkou cenu udělat sami.

Pracovní kout a úložné prostory

Stůl je silným protivníkem postele v boji o titul nejdůležitějšího kusu nábytku v životě studenta. Vaše pracoviště by mělo být pohodlné a funkční, ale také inspirativní. Použijte stůl také proto, abyste se obklopili zajímavými a krásnými předměty. Rostlina v květináči nejen oživí interiér, ale také přinese úlevu očím unaveným čtením celé hodiny. Díky barevným rámečkům, krabicím a organizérům, které vám pomohou udržovat pořádek. Na zeď nad stůl můžete připevnit nástěnku či rámečky s oblíbenými citáty. Použijte také barevnou lepicí pásku, vytvořte si kreativní místo pro práci a studium.

Studentské byty neposkytují příliš velké prostory. Při plánování vybavení vyberte nábytek, který se dokonale hodí do stávajících budov nebo bude vykonávat několik funkcí současně. Hledáte kartony na drobnosti? Nejlepší budou ty, které můžete dát pod postel. Potřebujete další sedadlo? Kupte si takové, který má uvnitř úložný box. Chybí vám zrcadlo? Vyberte si stolní zrcadlo – nasaďte na komodu, kterou rázem přeměníte na toaletní stolek.

Výše uvedené tipy a doporučení můžete realizovat i s malým finančním rozpočtem. Pomůže vám také půjčka online ihned, kdy si můžete půjčit řádově jen pár tisíc.

Podobné články