Inspirace: Co na sebe do divadla?

S příchodem podzimu začala také nová divadelní sezóna. Načerpejte inspiraci a zazařte na dalším představení jako pravá hvězda!

Před nedávnem jsem navštívila Národní divadlo a to, co jsem tam uviděla, mne zděsilo natolik, že jsem se rozhodla napsat tento článek. Při návštěvě Verdiho opery by člověk čekal elegantní večerní róby a vytříbené chování. Místo toho na pár z nás, kteří ještě uctíváme alespoň trochu z pravidel etikety, čekalo nepříjemné překvapení v podobě modrých džínů, otrhaných roláků, pohorek a batohů! Opravdu už vychování a módní cítění z našich hlav vymizelo? Doufám, že tento malý průvodce inspirací a tipy, jak se obléct do divadla, v některých z vás probudí kulturního ducha, a až příště vyrazíte do divadla, zazáříte jako pravá dáma a oslníte tu šeď, která tam bohužel ještě bude z nějakého rohu závistivě vykukovat!

Šaty jako klasika, kterou nic nezkazíte

To, že šaty jsou nejtypičtějším oblečením do divadla, je jasný fakt. Jak se ale vyhnout všednosti? V obchodech jich najdete nepřeberné množství. Všemožné střihy od pouzdrových až po rozevláté. Jednu sezónu dominuje krajka, jindy minimalismus a splývavé materiály. Je jen na vás, které si vyberete! V poslední době nás ale okouzlily metalické a holografické barvy a materiály, proč tedy nevystoupit z davu právě v jedněch takových? Doplňte je o špičaté lodičky v neutrální barvě a korespondujícím psaníčkem. Výrazný lesklý materiál šatů  umocněte masivním náhrdelníkem, který celý efekt podpoří. Že je to na vás moc odvážné? Vsaďte na klasiku! Černé šaty s transparentním vrškem a rukávy ozdobte zajímavými červenými kotníčkovými botami, náhrdelníkem a malou kabelkou v podobných barvách. Styl dělaný přesně pro milovnice francouzského stylu!

Šaty pro inspiraci.

Kdo miluje kalhoty?

Kdo říká, že kalhoty nejsou vhodné do divadla? Ve správné kombinaci dokáží být někdy mnohem více chic než kdejaké šaty! Navíc zakryjí spoustu nedostatků a pěkně k nim budou vypadat i nápadité balerínky (pokud nejste zrovna milovnicí podpatků). Zkuste tento podzim a zimu milovanou vínovou barvu. Pro docílení elegantního, avšak neotřelého stylu vsaďte na zlaté detaily a doplňky. To vše v kombinaci s nestárnoucí černou! Nebo je libo trochu pastelových barev? Nikdo vás v nich rozhodně nepřehlédne. Ke vzorovaným kalhotům zvolte jemné dívčí sako či roztomilou pelerínu a vše podtrhněte náušnicemi s kamínky.

I kalhoty dokáží skvěle doplnit váš divadelní outfit.

Trocha extravagance ještě nikoho nezabila!

Pro odvážné duše a ženy, které rády experimentují, tu také něco je! Přeneste se do role femme fatale a zahalte se do barevné imitace kožešiny. Své tajemné já skryjte pod výrazný černý klobouk a rty zahalte do temných barev. Krásné budou také např. náušnice v podobné barvě rtěnky. Že jsou pouzdrové šaty nudné? Volbou správných doplňků je dokážete proměnit ve vytříbený kousek! Výrazné boty v tzv. monochrome kombinaci a třpytivý lak podtrhnou váš styl a promění vás v sexy dračici, které však do elegance nechybí ani píď!

Nebojte se být pro jednou odvážnější!

Do divadla nejen večer

Za kulturou nemusíte vyrážet pouze večer! Pokud se chystáte na nějakou odpolední inscenaci či podobný program, je tu inspirace i pro tuto příležitost! Ukažte, že jste milovnicí umění a proměňte se v bohémku a intelektuálku. Ať už zvolíte žakárovou sukni s oxfordkami, či rozevlátou košili k černým džínům, nezapomeňte na roztomilé detaily v podobě nápaditých balerín, baretů či retro brýlí.

Tipy pro odpolední kulturu.

Příště se těšte na další Inspiraci! Tentokrát o tom, co na sebe, když je venku sychravo, ale vy se toužíte projít v podzimním listí a vychutnat si atmosféru celého tohoto období!

Foto: deviantart.com, Kristýna Moučková (tynny.polyvore.com)

Podobné články