Intimní piercing muži považují za nepraktickou, ale hezkou ozdobu

Na piercing v pupíku už jsou všichni zvyklý, jak se ale veřejnost tváří na propíchaný genitál?

Obliba piercingu ženského genitálu podle serveru anchor-piercing.cz v posledních letech rapidně roste. Dokonce si jej často nechávají aplikovat ženy, které jinou ozdobu svého těla nemají, a intimní piercing je pro ně vzrušujícím tajemstvím a možností, jak zkrášlit přirození. I přes vzrůstající oblibu je téma této specifické ozdoby pořád spíše tabuizované.

Typů piercingů, které si ženy mohou do pohlavních orgánů nechat aplikovat, je několik. Podle zmiňovaného serveru je nejoblíbenější christina piercing, který je v kůži nad venušiným pahorkem, a vertical či horizontal hood, vedoucí skrz kapuci nad klitorisem. Nositelky piercingů se shodují v tom, že aplikace prvního typu je paradoxně nejbolestivější, a podle odborníků se i nejdéle hojí.  Ženy si ho ale nechávají aplikovat nejčastěji hlavně proto, že se nejedná propíchnutí genitálu jako takového – dal by se nazvat zlatou střední cestou mezi piercingem pupíku a intimním.  Hood piercingy sice znějí děsivěji, opak je ovšem pravdou. Aplikace se dá podle nositelek přirovnat k píchnutí špendlíkem do prstu, nic příjemného, ale také nic, co by se nedalo přežít.  Vpich je zhojený po dvou až třech týdnech a jeho vítaným vedlejším účinkem je sexuální stimulace, kterou díky svému umístění nabízí.

Gynekoložka by piercing svým dcerám rozmlouvala

„Přestože mám registrovaných přes 4000 pacientek, s piercingem na zevním genitálu se běžně  nesetkávám,“ odpovídá gynekoložka Martina Hourová na otázku, zda-li je podle ní taková ozdoba běžnou věcí. Jinak jí ale taková nepřijde ni estetická ani praktická. „Pokud pominu možnost  infekce a bolestivost při aplikaci, myslím si, že musí na zevním genitálu mechanicky  zavazet. Těsný oděv, jízda na kole…Nevím, zda se s ním dá tak snadno manipulovat, aby  si  ho  pacientka na takové aktivity opakovaně vyndávala,“ pokračuje. Pokud by se žena před aplikací bála, že na ní na pravidelné prohlídce bude ženská doktorka nahlížet přes prsty, je obava zbytečná. Martina Hourová nementoruje, pokud k ní ozdobená slečna do ordinace dorazí, i když se jí tento druh piercingu nelíbí, a svým dcerám by ho rozmlouvala. „Pokud se mě ale někdo zeptá na názor, má odpověď je ne,“ dodává.

Pro muže jde o hezkou ozdobu

Pro ženy samozřejmě není důležité jen to, jak se ozdoba líbí jim, ale také jak by se tvářil muž, který by se s piercingem genitálu setkal „tváří v tvář.“ „Zatím jsem se s piercingem v přirození nesetkal, nepřijde mi to ale praktické,“ říká jednadvacetiletý Ronald. „Muž si přece nedává úplně pozor, když ženu svléká, a představa šperku zachyceného za spodní prádlo bolí i mě.“ I devatenáctiletý Daniel zastává podobný názor: „Hezká ozdoba, ale asi jen na fotkách. Radši budu mít partnerku s obyčejným vzhledem a budu moct dělat, na co si vzpomenu, než si v jednom kuse dávat pozor.“ „Je to zajisté hezká ozdoba, která spojuje partnery vice dohromady, protože o ní ví jen oni dva. Zajisté to bude mít i další výhody, o kterých doposud nevím. Rozhodně to není zkušenost, které bych se bránil. Žijeme ve 21. století, a zkusit by se mělo vše,“  zakončuje Ronald svůj názor.

Pokud vás intimní piercing láká, jedinou překážkou aplikace by mohlo být roční období – na léto není vpich úplně vhodný a přináší s sebou komplikace, například se budete muset vyhýbat veřejným koupalištím. Jak jste se mohli dočíst, ani muži, gynekoložky nebo bolest nejsou překážkou.

Foto: flickr.com

Podobné články