Jak oživit koupelnu bez nákladné renovace

Rádi byste, aby vaše koupelna vypadala zas jako nová, ale zároveň se teď nemůžete pouštět do žádných velkých předělávek? To je v pořádku. K jejímu zútulnění vedou i snadnější kroky, než probourat celé jádro. Vyzkoušejte tyto tipy.

Úklid do 10 minut

V první řadě, jak koupelně dopřát pořádný facelift, je pořádně ji vyčistit, aby se blýskala jako nová. Nepotřebujete na to žádné drahé čistící prostředky, úplně postačí jedlá soda a kyselina citronová. Smíchejte 3 polévkové lžíce jedlé sody s teplou vodou a vzniklou kaši naneste na vanu či umyvadlo. Druhou směs vytvoříte z 1 lžičky kyseliny citronové a pár kapek teplé vody. Do této směsi pak namáčejte kartáč či houbičku a pusťte se do čištění. Vzniklý krásně lesklý povrch už jen omyjte teplou vodou. 

Zútulněte koupelnu zrcadly

Zrcadla dodají místnosti na útulnější atmosféře a koupelnu bez oken skvěle rozjasní. Nad umyvadlo vyzkoušejte pověsit kulatá zrcadla, která působí elegantně. Koupelnu naladíte na přírodní notu se zrcadly s rámem z masivního dubového dřeva nebo bambusu. 

Zrcadla pomohou koupelnu rozsvítit i opticky zvětšit.

Dejte každé věci své místo

Koupelna může být sebečistější, ale dokud ji vládne chaos, nikdy se v ní nebudete cítit dobře. Pořiďte pár šikovných organizérů, koupelnových regálů a dávkovačů mýdla. Všechno, co vypadá sjednoceně a pomůže vám zorganizovat prostor se počítá. Výsledkem bude nepřeplácaná koupelna, ve které si ušetříte spoustu času hledáním gumiček kosmetiky.

Na šampóny, mýdla a další nezbytnosti pořiďte samodržící poličky a závěsné stojany. Okraje vany i sprchy by měly vždy zůstat prázdné. Je to hygieničtější, prostor se lépe udržuje a nepůsobí chaoticky.

Zainvestujte do nového textilu

Nejrychlejší krok, jak provést viditelnou změnu koupelny, je dopřát ji nový textil. Mohou to být ručníky, předložky i sprchové závěsy. Vyberte pár barev nebo pár odstínů jedné barvy a ty kombinujte. Výsledkem bude sjednocená a harmonická koupelna. 

Podobné články