Jak se hýbat doma, abychom si udrželi postavu a cítili se psychicky dobře

Není pochyb o tom, že máme během posledních dnů/týdnů, kdy se začala omezující opatření zvyšovat, podstatně méně pohybu než obvykle. Studenti nedochází do školy, mnozí z nás do práce a někteří dokonce nechodí ani na procházky. Pohyb je však pro naše tělo velmi důležitý a má podstatný vliv i na kondici naší psychiky. Neměli bychom jej tedy zanedbávat. Bydlíte-li ve velkém městě a jste nešťastní z nedostatku možností vyběhnout do parku, nezoufejte si. Kvalitní pohyb si můžete dopřát i doma!

Jóga na bolest zad

V době, kdy jsme nuceni omezit svou pravidelnou dávku pohybu, trpí především naše záda. Často sedíme u počítače, krčíme se u jídelních stolů a u televize vyzkoušíme hned několik poloh, ani z jedné ovšem naše záda neplesají. Je tedy dobré dopřát jim trochu úlevy. Jóga představuje velmi jednoduchou, ale efektivní cestu, která uleví vašim přetěžovaným zádům a pomůže vám od bolesti hlavy!

Zacvičit si ale samozřejmě můžete jakoukoli jinou formu jógy – zaměřenou na posilování nebo naopak protahování. Ideální jsou například i cviky určené na ranní jógu, kterou bychom měli cvičit hned po probuzení!

Pilates

Pilates je spojení posilování, cviků na záda a protahování. Jedná se o ideální typ pohybu, která lze snadno provádět doma s videem a pohodlnou podložkou. K ruce si můžete vzít i míček nebo jinou pomůcku a krásně si zacvičit! Můžete zkusit mírnější formy, které jsou zaměřené na uvolnění zad a protažení svalů, nebo naopak více silovější, které mnohdy umí být pořádná makačka!

Cardio

A máme tu klasiku! Nechce-li se vám do klasického silového cvičení, cardio je skvělá volba. Protáhnete si tělo, nenásilnou formou tam vložíte i posilování a budete se cítit skvěle.

Podobné články