Jak se ráno nastartovat?

Rána bývají krásná, ale i chmurná. Jak se těm horším vyhýbat? Zkuste některé naše tipy.
ráno a vstávání

Je důležité se po ránu co nejlépe nastartovat, aby člověk vydržel aktivní až do večera. Stačí k tomu opravdu málo. Zapomeňte na to, že máte absolutní nechuť ke vstávání a myslete vždy pozitivně.

Vstávejte včas a neodkládejte budík

Známe to všichni, jakmile zazvoní mobilní telefon nebo budík, máme chuť ho zahodit. Pokud si dopřáváte po probuzení pár minut spánku navíc, zapomeňte na to.

Zacvaknutím zvonění budík vypnete, následně zaspíte a nebudete nic stíhat. Pomáhá, když si k posteli dáte sklenici s pitím. Jakmile budík zazvoní, posaďte se a napijte se vody. Tím jste udělali první úspěšný krok k vstávání.

vstávejte v klidu

Ranní milování

Mnoho lidí odkládá sexuální hrátky až na večerní hodinu, což je zbytečné. Naopak je dobré začít nový den milováním. Při ranním sexu se úžasně uvolníte a vyplavené endorfiny vám během okamžiku zvednou náladu. Dokonce i partner na tom bude skvěle se svou erekcí, která je ráno velmi silná. V tu dobu se hladina jeho testosteronu v těle pohybuje na úplném vrcholu. Podobně je na tom i ranní masturbace.

Něco málo o potěšení po ránu jsme probírali i v tomto našem článku.

Dejte si studenou sprchu

Pokud máte pocit, že vás přejel parní válec nebo jste úplně bez energie, dejte si studenou sprchu. Ta vás rozhodně nakopne a rozproudí vám krev. Není to pro každého a někdy se k tomu musíte propracovat. Ale pravidelná ranní studená sprcha zlepšuje krevní oběh, zrychlí metabolismus a posílí imunitní systém.

Dodržujte spánkový režim

Jakýkoliv výkyv od normálu není pro naše tělo nic dobrého. Ponocování, dospávání přes den či nedostatek spánku zapříčiní, že vaše tělo bude zmatené, unavené a jen těžko se bude vracet k normálu. To je důvod, proč je zásadní chodit spát ve stejnou dobu a zrovna tak ve stejný čas vstávat. Jasně, že občasná akce to celé nezbourá a při studentském způsobu života se to ne vždy dodržuje, ale když můžete, myslete na to.

Rozcvička po ránu

Pro někoho je takovou rozcvičkou obyčejná procházka se psem. Když psa nemáte, chce to krátké cvičení. Stačí i chvilka a uděláte tím pro sebe hodně. Vyzkoušet můžete dřepy, kliky či skákání přes švihadlo. Někomu pomáhá sestava pět tibeťanů či pozdrav slunci.

Snídaně

Dejte si vydatnou snídani

Snídaně, jak víme, je nejdůležitější jídlo dne. Dodá nám potřebnou energii a povzbudí do nového dne. Vhodná jsou po ránu vejce, která dobře zasytí a doplní nám chybějící bílkoviny. Zároveň s tím pomohou k rychlejšímu spalování kalorií v průběhu dne. Chybět by nemělo také celozrnné pečivo kvůli obsahu sacharidu.

Dejte si klidně čerstvé ovoce, misku ovesných vloček s jogurtem či mlékem, případně i sladký dortík jako malý hřích. Když si totiž takovou sladkost dopřejete ráno, nemáte takovou chuť na sladké během dne.

Naučte se plánovat

Vhodné je udělat si plán toho, co budete dělat tento den. Když to nestihnete den předem, tak si po probuzení zkuste představit, jak by měl vypadat váš den. Potom si promyslete, co vás v tomto dni čeká a jak si vše co nejlépe usnadnit. Vždy je důležité pozitivní myšlení.

Probouzejte se do světla

Světlo signalizuje tělu, že je čas pro bdění. Není nic lepšího, než vstávat do světlého dne. Samozřejmě, že v zimním období to moc nejde, ale po zbytek roku zkuste na noc nechat závěsy roztažené. Probudí vás ranní slunce a dodá chybějící energii.

Kdysi jsme zkusili i anketu čtenářů a tady se můžete dočíst, kdo se čím nechává z postele vytáhnout.

Podobné články