Jak vyžehlit nevěru?

Nevěra může mít mnoho příčin, jak ji ustát a pokračovat?

Pohled na každou věc či situaci si tvoříme již od malička sledováním rodičů, televize, kamarádů a okolí. Pravděpodobně každý může říct, že už o nevěře slyšel nebo hůř, byl nevěrný. Důvodů k nevěře může mít člověk spoustu.

Přestože alkohol, smutek, vztek a ani nic jiného není relevantní omluva pro nevěru, není chyba pouze na straně nevěrníka. Když už se tak stane, tak co dělat, aby vše bylo jako dřív?

Pokora

Bylo by fajn, kdyby si nevěrník byl schopný posypat hlavu popelem, a byl trpělivý a chápavý k probíhající bolesti podvedeného. Zároveň by měl odpovědět na sebenepříjemnější otázky. Vztahu nepomůže, když budou ve vzduchu viset jakékoli otazníky.

Spálit mosty.

Spálit mosty

Je velice nežádoucí, aby přetrvával kontakt mezi nevěrným a třetí stranou. A to i v případě, že by o nic nešlo.

Najít důvod

Jak jsem již v úvodu zmínil, pokud nevěrník není jednoduše debil, musel k tomu mít důvod. Zkuste si popovídat, co vás ve vztahu trápí, co zlepšit, jak si užít společný život naplno. Někdy taková nevěra může naopak zachránit víc, než si myslíte.

Našlapujte opatrně

Dokolečka rozebírat, co se stalo, může být velice únavné pro oba partnery. Zkuste se tomuto druhu konverzace zabránit, ale v žádném případě nedělejte, jako by se nic nestalo. Stalo, a ještě chvíli to bolet bude.

Navažte, kde jste skončili.

Navažte, kde jste skončili

Vyhrabte vzpomínky na krásné chvíle a zážitky, které vás nejvíce spojují a zkuste je opakovat. Může to být ten největší lék a zároveň zjistíte, zda mezi vámi je stále zápal jako dřív.

Dejte tomu čas

Musíte být připravení na to, že nevěru jen tak do záchodu nespláchnete, i když byste rádi. Někdy bolest a odpuštění může trvat déle, než si myslíte. Pokud ale toho druhého milujete, stojí za to vydržet.

 

Foto: Pixabay.com

Podobné články