Jak zachránit poškozené vlasy? TOP procedury a ingredience pro krásné vlasy

Hlavními příznaky poškozených vlasů jsou roztřepené konečky, zvýšená lámavost, ztráta objemu...
Foto SP krásné vlasy

Začínáme změnou účesu pokaždé, když chceme změnit svůj vzhled. Barvení, melírování, prodlužování – díky tomu všemu za několik hodin budete vypadat úplně jinak! Ale často se vlasy po těchto procedurách stávají křehkými, suchými a poškozenými. Hlavními příznaky poškozených vlasů jsou roztřepené konečky, zvýšená lámavost, ztráta objemu a nadměrné vypadávání.

Odborníci tvrdí, že kutikuly, které pokrývají každý vlas, jsou přirozeně hladké. Často se ale poškozují vlivem vysokých teplot, nekvalitní kosmetiky a životního prostředí. Právě proto musíte co nejdříve začít obnovu vlasové struktury. V našem článku řekneme vám o těch nejúčinnějších procedurách na vlasy a komponentech, které dokážou zázraky!

Keratinová kúra

K tomu se používají speciální přípravky obsahující keratin, které zahušťují vlasy a posilují vlasovou šachtu. Po aplikaci se poškozené vlasy stávají poslušnými, hedvábnými, zářivými a mnohem snadněji se rozčesávají. Po zákroku se zvyšuje odolnost vlasů vůči účinkům negativních vnějších faktorů. Vybrat si vhodný přípravek ze širokého sortimentu můžete na webových stránkách MAKEUP, pokud kliknete na odkaz: https://makeup.cz/categorys/514517/.

Laminace vlasů

Obnovuje roztřepené konečky, dodává vlasům lesk, zlepšuje jejich vzhled, chrání před dalším poškozením. Po celé délce vlasů se nanáší speciální směs, která na vytváří ochranný film. Díky tomu jsou prameny po proceduře elastické, nasycené vitamíny a dalšími prospěšnými látky. Účinek vydrží zpravidla 1 až 2 měsíce.

Vlasová vyhlazující glazura

Jde o jednu z variací laminace. Zvlášť se bude hodit pro suché, křehké a roztřepené konečky. Přípravek může být bezbarvý i barvicí (mění odstín o 1–2 tóny). Můžete aplikovat po celé délce vlasů nebo na určité problematické oblasti. Výsledek je výborný a vydrží až několik měsíců.

Vlasový wellness v salónech krásy

To může zahrnovat celou řadu procedur, včetně laminace, mineralizace (výživa a regenerace), horkého zábalu (pokud jsou vlasy velmi poškozené). Seznam služeb se může lišit v závislosti na salonu. Během takové procedury se používá nejlepší vlasová kosmetika od profesionálních značek.

Aby vlasy zůstaly krásné a zdravé, musíte však dodržovat i několik základních pravidel péče:

  • Vyhněte se barvení vlasů v letní sezóně. V tomto období již vlasy podléhají negativním vlivům slunečního záření a barvení situaci výrazně zhorší.
  • Vyberte si správný kartáč. Kovové zuby mohou poškodit strukturu vlasů, proto doporučujeme dát přednost dřevěným kartáčům.
  • Vyhněte se častému používání fénu, kulmy a dalších elektrických přístrojů, protože činí prameny křehkými, suchými a matnými a také negativně ovlivňují strukturu vlasů. Používejte při tepelném stylingu přípravek pro tepelnou ochranu a olej na poškozené vlasy.
  • Nemyjte si vlasy každý den. Takový přístup může výrazně přesušovat pokožku hlavy a způsobovat další problémy.

Při výběru produktů pro péči o poškozené vlasy věnujte pozornost:

  • Olejům na vlasy. Nejlepší vyživující účinek má arganový olej, bambucký, pšeničný olej na vlasy. Jojobový olej je pro vlasy velmi užitečný díky svým silným vyživujícím vlastnostem. Perfektně odstraňuje matnost, lámavost a suchost vlasů. Odborníci doporučují používat olej těm, kteří chtějí zlepšit krevní oběh v pokožce hlavy a celkový vzhled vlasů.
  • Vitamínu E. Četné klinické studie prokázaly, že vitamín E pomáhá posilovat oslabené a lámavé vlasy stimulací krevního oběhu v pokožce hlavy, čímž zlepšuje výživu vlasových folikulů. Právě proto je vitamín E často součástí složení šamponů, balzámů, vlasových masek a přípravků proti vypadávání vlasů.
  • Hydrolyzovanému keratinu. Tato látka je vhodná pro každý typ vlasů, nicméně při domácím použití je třeba brát v úvahu dávkování. Přesycení vlasů keratinem může vést k jejich zatěžování, což způsobuje jejich zvýšenou lámavost.
  • Proteinům. Protein je stavebním materiálem vlasů. Jeho molekuly jsou poměrně velké, ale zároveň jsou schopny proniknout pod vlasové kutikuly a vyplnit poškozené oblasti. Musíte si však uvědomit, že je třeba takové přípravky používat jen v těch nejhorších případech.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.