Jak zachránit propršenou dovolenou?

Jedna z věcí, které prostě nenaplánujete, i kdybyste sebevíc chtěli a na hlavu se stavěli, je počasí. Dovolená se většinou plánuje s dostatečným časovým předstihem a nemálo kdy se stává, že několik dní před odjezdem zjistíte, že na váš vysněný týden budou padat trakaře. Málokdy lze takto na poslední chvíli měnit plány, rušit dovolenou a přesouvat jí na čas, kdy má svítit sluníčko. Zbývají vám tedy dvě poslední možnosti, buď se z toho zhroutit a zkazit si to ještě víc, nebo se sebrat a těmto novým podmínkám přizpůsobit.

Místo venkovních aktivit vnitřní

Sedněte si a proberte, co jste vlastně měli v plánu navštívit. Vyřaďte ty aktivity, které opravdu za žádných okolností za špatného počasí navštívit nelze a nahraďte jej těmi, které se dají provádět i za špatného počasí. Navštivte zajímavé muzeum, pěknou galerii, nebo třeba jděte na prohlídku zámku. Možností je spousta. Stačí jen hledat!

Gastrotour není nikdy špatný nápad

Pokud má opravdu celou dobu pršet, zařaďte do svého plánu více kaváren, restaurací. Ochutnejte něco dobrého, poseďte, dejte si vínko, nebo pivo. Navštivte podnik s pěkným výhledem. Uvidíte, že i takto se dá užít pěkná dovolená, ačkoli neplánovaně!

Pláštěnkám zdar

Pokud v dané lokalitě nelze navštívit příliš míst, která by byla friendly k dešti, nakupte pláštěnky a deštníky a směle vyražte na plánonvané výlety! Pokud k tomu budete přistupovat pozitivně, žádný déšť vám přece nemůže zkazit radost!

Podobné články