Jak zachránit vztah?

Pokud jste se ocitli v takovéto neblahé situaci, kdy si musíte klást tuto otázku, udělejte si nejprve laskavost a sami sebe se zeptejte, jestli ten vztah ještě může být zachráněn, popřípadě, jestli o jeho záchranu stojí i druhá osoba. Pokud je vaše odpověď kladná, směle pokračujte dál. Pokud ovšem váháte, buďte k sobě upřímní. Nastal čas projednou opravdu myslet na sebe a na své dobro. Nemá cenu, abyste se trápili a ztráceli čas s něčím, co už je dávno ztraceno.

Pozitiva musí převažovat

Každý vztah je jiný, ale pokud hledáte naprosto dokonalý, zaplaťte si Netflix. V reálném životě ho totiž budete hledat jen stěží. Každý vztah má své chyby, protože ho tvoří dva odlišní lidé s odlišnými potřebami a mnohdy i mírně odlišným pohledem na svět. Vztah je také o kompromisech, k nimž ovšem oba partneři musí přistupovat ve stejném měřítku. Musíte se smířit s tím, že ne vždycky bude všechno podle vašich představ, ale na paměti byste měli mít to, že stále musí převažovat pozitivní stránky vztahu, díky kterým budete mít pocit, že to všechno úsilí stojí za to!

Nesmíte jen dávat

Svého partnera sice můžete měnit k lepšímu, ale rozhodně není žádoucí ho celého předělávat a po celou dobu ho vést ke správně vyšlapané cestičce. Nesmíte být v pozici, kdy vy jste pro něj pouze přínosem, ale on vás táhne k zemi. Proces působení by měl být oboustranný a prospěšný pro oba!

Podobné články