Jak zvládat blížící se povinnosti

Každého se koronavirová situace určitým způsobem dotkla. Každý ji na vlastní kůži pocítil. V lepším případě se samozřejmě netýká stránky zdravotní, ale i z těch jiných dokáže tento protivní vir pořádně zavařit. V tomto článku bych se chtěla věnovat studentům a jak koronavirus ovlivnil průběh jejich studia a především přípravě na blížící se zkoušky. Mám pro vás tři základní tipy, které vám pomohou k dostatečné přípravě.

Nehroutit se a nevymlouvat se

Základem úspěchu je nepoddávat se zbytečné panice. Je třeba si uvědomit, že v této situaci nejsme sami. Víme to my, ví to ostatní a ví to samozřejmě i naši pedagogové, kteří mnohdy dělají co mohou, aby nám studium ulehčili, ale abychom jej zároveň nedostali zadarmo. S tím souvisí drobný nešvar, který se u nás v poslední době rozmohl. Zejména okruh letošních maturantů nabyl dojmu, že by bylo spravedlivé, aby se maturity neuskutečnily vůbec. Ano, zní to jednoduše, ale je třeba si uvědomit, že tímto zbaběleckým přístupem v životě ničeho nedosáhnete. Ne vždy jsou podmínky ideální a my se tomu musíme postavit čelem!

Průběžně se připravovat

Průběžná práce je základem úspěchu! Ničemu nepomůžeme, pokud celou karanténu budeme poctivě prokrastinovat a několik dní před zkouškami, o nichž zpravidla víme s dostatečným předstihem, se hroutit.

Neoddat se prokrastinaci

Prokrastinace do našich životů za poslední dobu pravděpodobně vstupuje čím dál častěji. Je si ale třeba uvědomit, že produktivita a poctivá práce je něco, co nám může do budoucna hodně ulehčit.

Podobné články