Jaké jsou kosmetické preference žen?

Líčí se ženy spíše příležitostně, nebo je makeup jejich denní rutinou?

Každá správná dáma má doma alespoň nějakou dekorativní kosmetiku, po které čas od času při správné příležitosti sáhne. Většina žen však pokládá kosmetiku za něco naprosto běžného, co tvoří nedílnou část její denní rutiny. Až 39% žen se líčí každý den a pouhá šestina dotazovaných se nelíčí vůbec.

Kolik času tato sranda zabere?

Muži se svými řečičkami o tom, jak moc času jejich drahá polovička stráví v koupelně by se možná divili. Výsledek dotazníku totiž v tomto případě hovoří ve prospěch žen. Pouze 30% dotazovaných zabere make-up kolem 30 minut a více než polovina žen se dokáže upravit do 15 minut. To už nezní tak hrozně, ne?

Co ženy při koupi kosmetiky nejvíce ovlivňuje?

Nejvyšší faktor, který ze 70% ovlivňuje nakupování, je cena. Až 40% žen nakupuje kosmetiku ve chvíli, kdy jde do akce. Druhým faktorem, ačkoli z pohledu ekologů stále ii nepříliš vysokým, je složení kosmetiky, která hraje významnou roli u 46% žen. Následuje značka a osobní zkušenosti. Z průzkumu ovšem vyplývá, že nemáme tendenci řídit se doporučením. Ta totiž hrají roli pouze u 17-20% dotazovaných.

Po čem ženy nejčastěji sáhnou?

Když ráno spěcháte a zbývá vám už pouhých několik minut do toho, abyste se v práci vyhnuli vyhazovu za neustálé pozdní příchody, po čem ze své kosmetické taštičky sáhnete, abyste se aspoň trochu hodily do gala? U 60% žen je to řasenka. Hned za ní je klasický make-up a poté rtěnka a tužka na obočí.

Přestože muži většinou s oblibou tvrdí, že jim jejich přítelkyně celou koupelnu zabrala svými „šminkami“, průměrná žena má pouze 9 produktů, které se jí osvědčily a aktivně je používá. Na druhou stranu však kosmetická taštička bývá poměrně plná. Většinou totiž obsahuje až 21 různých produktů. Pravděpodobně byste v ní našly až 6 rtěnek, stínů a laků na nehty a 3 řasenky, tvářenky a konturovací tužky,

Kolik peněz stojí plná kosmetická taštička?

Zkuste si někdy spočítat, kolik tak průměrně za své kosmetické prostředky utrácíte. Možná budete překvapeni. Průměrná žena totiž ročně za kosmetiku utratí 6 171 Kč. Tak schválně, vešli byste se do tohoto budgetu? Pro porovnání ze světa – podle průzkumu za kosmetiku utrácí nejvíce Britky, které se opravdu nebojí sáhnout hlouběji do peněženky. Za kosmetiku ročně utratí až 448 €, což je v přepočtu 13 346 Kč.

https://www.picodi.com/cz/nakup-hlavou/kosmeticke-preference-cechu

Podobné články