Jakou pánskou tašku přes rameno zvolit k letnímu outfitu?

Ženy mají své oblíbené kabelky, ale co pánové? Pojďme se tedy podívat, z jakých kousků mohou pánové vybírat a pro jaký styl oblečení se která taška hodí.
Pánské tašky přes rameno

Ženy mají své oblíbené kabelky, ale co pánové? Ledvinky už nejsou tolik v kurzu a batoh zase nepůsobí vůbec elegantním dojmem. Jak si tedy poradit s úschovou drobností jako jsou klíče, peněženka, mobil apod. a neztratit přitom svůj šarm? Odpovědí jsou pánské tašky přes rameno. V dnešní době už nám obchody nabízí široký sortiment, z kterého si vybere opravdu každý. Pojďme se tedy podívat, z jakých kousků mohou pánové vybírat a pro jaký styl oblečení se která taška hodí.

Kožené tašky

Materiál je jedno z kritérií, dle kterého si muži tašku vybírají. Kůže je stylová a muži stále nejvíce favorizovaná. Výhodou je vyšší odolnost, než je tomu u textilních tašek. O koženou tašku však musíme patřičně pečovat. Nezbytnou součástí nákupu kožené tašky je impregnace. Ta tašku dokáže ochránit před vnějšími vlivy jako je např. sníh či déšť. Pokud bychom si ji lehkomyslně nepořídili, mohli bychom později litovat. Vybledlá barva, fleky a olupující konce tašky by na sebe nenechaly dlouho čekat. Proto je vhodné tašku naimpregnovat ihned po jejím zakoupení. Zapomínat bychom neměli ani na impregnaci jejich popruhů, které jsou ještě více náchylné k oděrkám. Samostatný proces impregnace probíhá následovně. Nastříkáme tašku po celém jejím povrchu a necháme několik desítek minut zasychat. Impregnace tašky nám pak bude sloužit jednu sezonu. Na další bude potřeba opětovná impregnace. Pokud si tašku nedopatřením znečistíme, můžeme ji ošetřit navlhčeným hadříkem s trochou mýdla. V lepším případě si k impregnaci zakoupíme také speciální čistící pěnu na kůži. S tou jde čištění opravdu velmi lehce a určitě se vyplatí do ní zainvestovat. Finální péče o tašku zahrnuje bezbarvý krém na kůži, který dokáže zakrýt i případné škrábance. Nevýhodou kožené tašky může být o kapku vyšší váha a také vyšší pořizovací cena. Při správné péči však pořídíme kousek, který nám bude dělat v šatníku parádu i roky. Kožené pánské tašky přes rameno se vyrábí v několika velikostech a skvěle se vyjímá při pracovních pochůzkách, stejně tak je ale vhodná např. na večerní party. Kombinovat ji můžeme s košilemi, ale také polo tričky. V kombinaci s koženými polobotkami působí velmi elegantně. Chcete-li váš outfit dovést k dokonalosti, pořiďte si hodinky s koženými pásky v barvě vaší tašky. Budete neodolatelní.

Textilní taška

Výhodou textilní tašky je její nízká hmotnost a obvykle i nízká cena. Muži ji mají rádi také pro její praktičnost a široké využití. Lze prát v pračce, ale pozor! Pokud si z ní nechceme udělat hadr na podlahu, měli bychom se řídit instrukcemi, které najdeme na štítku či dokladu k tašce. Prát by se měla ideálně ručně, popř. v pračce při nízké teplotě a při nízkých otáčkách. Spousta praček již disponuje jemnými programy pro ruční praní, které můžeme bez obav využít. Rozhodně však tašku nedávejte do sušičky. Tím by došlo k narušení vláken a taška by již nemusela držet svůj tvar. Textilní taška se hodí pro celou řadu příležitostí. Může nám dělat společníka při každodenních pochůzkách po městě, ale také při krátkém výletě. Na rozdíl od kožené tašky se totiž hodí i pro nenáročné sportovní výlety.

 

Krásné pánské tašky s popruhem můžeme zakoupit také v prodejnách CCC. V jejich nabídce najdeme tašky v mnoha barevných odstínech. Na výběr je celokožená i textilní varianta. Pro rychlý nákup můžeme zabrousit na přehledné webové stránky. Chceme-li si tašku nejdříve vyzkoušet, můžeme využít kamenné obchody, které najdeme rozmístěné po celé ČR.

Podobné články