Jaký byl letošní Rock for Churchill?

Pohodový, rodinný a nabitý výbornou hudbou
rock for churchill

Ve dnech 25.- 26. srpna proběhl ve Vroutku festival Rock for Churchill, o kterém jsme dříve psali. Jak proběhl a co organizátory překvapilo?

Nic obřího, o to příjemnější

O festivalu ve Vroutku se říká, že dbá na kvalitní výběr interpretů a má opravdu rodinnou atmosféru. Proč? Český divák si stále více zvyká na mainsteamové a obří festivaly, kde je několik desítek tisíc návštěvníků a tolik stanovišť s interprety, že ani neví kam dříve skočit.

Rock for Churchill je kouzelný právě tím, že má pouze dvě stage a cirkusový stan, ve kterém řádí DJs. S kamarády se nemusíte nahánět po celém areálu, během dvou dnů potkáte sousedy z vedlejšího stanu ještě milionkrát a zvyknete si na to.

Loučení s Irie Révoltés

Páteční podvečer patřil na hlavní stagi skupině Skyline, J.A.R. a v neposlední řadě Irie Révoltés. Pro kapelu to byl poslední koncert na českém festivalu. Ukázali se v plné parádě a roztancovali celé publikum. Zazpívali jak starší kousky ze své tvorby, tak písně z nové desky kterou vydali v roce 2016.

Na závěr zmínili, že naposledy v Česku vystoupí 20. listopadu 2017. Pokud toužíte po jejich posledním koncertu, vstupenky naleznete ZDE.

Zdroj: Fb událost RFCH

Stage Red Bull Tour Bus ovládl především Kapitán Demo se svými originálními a neotřelými texty a následně Herai Corporation.

Sobotní komplikace

Nebyl by to správný festival, kdyby se průběh trochu nezkomplikoval. Podle programu měl v sobotu večer vystoupit v Red Bull Tour Busu Paulie Garand. Díky zdravotní indispozici dorazila trojka Idea & Roseck & Kenny Rough a musím dodat, že na jeden nádech zarapovat tolik slov je vážně pecka.

Na hlavní stagi vystoupila kromě Vypsané fixy i skupina Mydy Rabycad se svým osobitým elektroswingem, disco oblečky a fenomenálním hlasem zpěvačky Žofie Dařbujánové.

Ačkoliv jejich vystoupení začalo krátce po šesté hodině večerní, strhlo velký dav lidí, což jen potvrdilo, že skupina je na tomto festivalu již potřetí zaslouženě. Následovalo skvělé vystoupení Tata bojs, které mělo šmrnc, grády, skvělé světelné efekty (asi nejvýraznější ze všech vystoupení) a zvukařsky to bylo na výbornou.

Kus žvance a něco k pití

Po dobu festivalu rtuť teploměru vystoupila ke třicítce a mnohem výš a návštěvníci byli opravdu žízniví. V areálu festivalu jsem našla spoustu možností jak zahnat žízeň od piva, tvrdý alkohol až po nealkoholické nápoje. Ale co opravdu scházelo byl jakýsi kompromis v podobě cideru s ledem. První den jsem našla jednu pípu kde ho čepovali, ale druhý den už byla pípa pryč.

Výběr jídla byl ale opravdu různorodý. Od langošů přes vege dobroty až po palačinky. I když je to malý festival, hlady neumřel vegan ani masožrout!

Suma sumárum

Abych to shrnula, když pominu nepřítomnost ciderů a fakt, že jsem si z festivalu neodvezla plastový kelímek s nápisem Rock for Churchill, byla jsem z interpretů a z celkové festivalové atmosféry naprosto okouzlená.

Občas je příjemné jít na malý fesťák s „duší“ než se mačkat v davu a samotné koncerty si neužít. Pokud toužíte po opravdu kvalitním výběru interpretů, Rock for Churchill je správnou volbou. Takže za rok ve Vroutku!

 

 

Podobné články