Jsem gay, no a co? Peprně o sexu!

Každý ví, kdo je gay. Milují kluky, někdy jsou zženštilí, někdy to není poznat. A co sex? Tomáš (21) nám o tom rád povypráví!

Sešli jsme se v mé oblíbené kavárně v Plzni. Jedenadvacetiletý Tomáš, student vysoké školy, je můj dlouhodobý kamarád. To, že je gay, jsem se dozvěděla asi tak před třemi lety. Když jsem přišla s nápadem, kde by vám přiblížil vztah gayů, především tedy sex, vůbec nebyl proti.

Kdy si přišel na to, že jsi na kluky?

Přišel jsem na to během puberty, kdy jsem zjistil, že ne když se podívám na holku, ale na kluka, tak se mi líbí. Jinak úplně jsem na to přišel až v osmnácti letech, kdy jsem potkal jednoho moc fajn kluka. Díky němu jsem to přiznal nejen sobě, ale i rodičům a nejlepším kamarádům.

Komu si to přiznal prvnímu?

Já jsem všem tvrdil, že jsem bisexuál. Komu jsem prvnímu řekl, že jsem gay, to si nepamatuju. Více kamarádkám.

Nightwork - Jsem gay

Co okolí? Jak reagovala rodina, přátelé?

No mamka se rozbrečela. Bylo jí to líto hlavně z důvodu, že miluji děti a ta možnost dětí je menší. Jedině adopce (pozn. red.: pokud ji schválí) nebo si hledat náhradní matku, není to tak jednoduché. Prostě jí to bylo celkově líto. Když jsme si potom povídali, tak mi říkala, že si to myslí už od mých pěti let, kdy jsem se na ní fascinovaně díval, když se malovala. Od té doby se malinko bála, nebo to spíš už tušila. U táty jsem takovou reakci nečekal. Bylo to naprosto v pohodě, řekl, že vždycky budu jeho syn, vždycky mě bude mít rád. To jsem vůbec nečekal, protože zrovna on mi přišel jako ten typ toho chlapa, který tohle nikdy nepřijme.

Zažil si nějakou špatnou reakci?

Ne, zatím ne. Řekl jsem to jen svým nejlepším přátelům, kterým nejvíce věřím. Tyhle reakce od známých zatím nebyly, ale až se to časem všichni dozví, čekám špatné reakce od těch kluků, co dělají drsňáky. Ale ty mi za to stejně nestojí. Pošlu je někam… ! (smích)

A teď to, co naše čtenáře bude asi nejvíce zajímat. Jak je to u gayů se sexem?

Každý zná určitě pojem mamka a taťka. Svým způsobem to sedí. Mamka je pasivní, taťka je aktivní. Více méně je to jako u heterosexuálů. Už podle pojmů – aktivní ojede pasivního. (smích) Asi takhle, ale v některých případech je to i jinak. Rozhodně to nemusí být vždy vyhraněné, že jeden je striktně aktivní a druhý pasivní. Někomu se líbí oboje nebo třeba provozují jen orální sex. Podle výzkumů dokonce až 60% vůbec anální sex neprovozuje.

Tip

Podle statistik jsme v celoevropském měřítku dost vzadu při používání erotických pomůcek. A to nám gayové ani lesbičky statistiku vylepšují. Takže co se zapojit taky?

A jak je to u tebe?

No já ho provozuji. Jsem pasivní, jsem ta mamka. (smích)

Už jsi zkoušel být aktivní?

Vlastně nezkoušel. Už od začátku to u mě bylo nějak dané. Člověk to pozná, jakou pozici v tom vztahu mít bude. Nemám ani chuť to zkusit.

z filmu Zkrocená hora

Co tvůj první sexuální zážitek? Kdy byl? Měl si strach?

První sex jsem zažil s klukem už v šestnácti. Ničeho jsem se nebál, bylo to přirozené, chtěl jsem to, líbilo se mi to. Mlátily s námi hormony. No o co tady šlo… o anální styk, orální styk. I líbání, ale moc ne, protože v tom jsou city. Tady šlo spíš jen o to se uspokojit.

Ale stejně si přišel na to, že jsi gay až v osmnácti?

Ve škole mě psychicky šikanovali. Nadávali mi do buzny. Řeknete si, proč je neodpálkovat… no odpálkujte asi tak půlku třídy a dvě největší frajerky, ze kterých všichni měli respekt, a nikdo je setřít nedokázal. Moje psycholožka i sexuolog mi potvrdili, že kdyby mi takhle nešikanovali, přiznal bych to už dávno.

A co první přítel?

To už bylo o něčem jiném no. To bylo už se vším všudy. Bylo to moc hezké. Miloval jsem ho, takže šlo o úplně něco jiného, než byly ty zážitky, kde šlo jen o uspokojení. Bylo to moc krásné, romantické, byla v tom ta vášeň.

Tip

Seznamovat se nemusí být lehké ani když zrovna nejste gay. Co to vyzkoušet skrz seznamky na sex? Nebo i jiné, vážnější seznamovací protály.

A teď?

Teď momentálně žádného přítele nemám. Akorát jsem měl jeden úlet, za který se tedy vůbec nestydím, protože to bylo moc dobré, ráno lepší než večer… (smích)

Co ochrana, chráníš se při sexu?

Ano samozřejmě. Kdo ji nepoužívá, je debil! Dva gayové, kde je to riziko ještě větší než u heterosexuálů… Tím nechci říct, že jsou všichni gayové HIV pozitivní, prasata co jdou s každým… (smích). Ale ochrana se prostě používat musí!

Co máš v sexu nejradši?

Asi to kouření, ten orální sex. Ať už někoho uspokojuji já nebo on mě. Prostě se mi to moc líbí.

Polykáš?

(smích) No u trvalého partnera jsem to zkusil, to mi nevadilo, ale u nějaké té jednorázovky bych nepolykal.

Co nemáš rád?

Ne že bych musel ten anální styk… spíše tam jde o to, jak to ten aktivní umí. Protože když ti ho tam doslova vrazí, to je dost nepříjemné, až i bolestivé. To se pak pozná, jestli to umí. Rozhodně by se mělo začínat pozvolně a ne na sucho.

Do čeho bys nikdy nešel?

No asi do všech extrémů, do nejrůznějších fetišů. Jo různé polohy, různá místa, ale to je všechno.

Jsi více na vztah nebo jen na takový ten občasný sex?

Rozhodně vztah. To je pro mě štěstí. Ve vztahu jsem šťastný. A k tomu sex potom už patří.

Takže kluci: nebojte se přiznat, co jste. Netrapte se. Kdo to nepochopí, není pravý přítel. Možná budete mít těžší život, ale společnost se mění takovým tempem, že za pár let to bude úplně normální pro všechny. Povolí se adopce do homosexuálních rodin a budete žít jako všichni ostatní.

foto: youtube.com


Každý má právo na lásku, vztah, nebo třeba nezávazný sex. A když nemáte zrovna vhodného partnera na laškování a plnění erotických fantazií, co zkusit někoho najít na sexuálních seznamkách? To by bylo, abyste pak spolu nevyzkoušeli aspoň něco z erotických pomůcek a hraček.

Podobné články