Kam za sportem? Zn. levně!

Nebaví vás celé dny tvrdnout ve škole nebo doma nad knihami? Co takhle zpříjemnit si den pohybem za přijatelnou cenu?

Stále platí, že nejjednodušším a zároveň nejlevnějším způsobem, jak si dát pořádně do těla, je běhání. To opravdu nic nestojí! Rovněž můžete jezdit na kole nebo na kolečkových bruslích, ale to už se neobejde bez finančních nákladů za pořízení kola a bruslí. Navíc nás teď čekají spíše chladnější měsíce, a tak tady máme o důvod víc, proč objevovat nové typy sportů. Vybrali jsme ty, které můžete provozovat i za studentské ceny.

Aerobic stále boduje

Cvičitelka Zuzka z Tábora předcvičuje aerobic a power jógu. Za její hodinové lekce skutečně moc nezaplatíte. Jen 60 Kč! Jestli nemáte rádi klasický aerobic, nebo právě naopak aerobic zbožňujete, rozhodně vyzkoušejte aqua aerobic, který představuje odlehčenou formu. Lekce probíhají většinou ve večerních hodinách a trvají hodinu. Zaplatíte za ně v rozmezí 90120 Kč. Aqua aerobic se cvičí například v Brně Šlapanicích či na základní škole Holzově v Brně.

Horolezci, pozor!

Míříme na Vysočinu do Bystřice pod Pernštejnem, kde na všechny sportuchtivé čeká Areál sportu a kultury. Ceny jsou libové! V areálu si zahrajete tradiční raketové sporty, ale mnohem větším lákadlem je zdejší horolezecká stěna. Vstup na stěnu, do posilovny a do bazénu je jen za 45 Kč na hodinku za každou z vyjmenovaných aktivit.

Buď FIT!

V BR fitness centru v Rychnově nad Kněžnou si studenti stěžovat nemůžou. Platí zde speciální studentské ceny za raketové sporty. Cardio fitness si pak studenti odcvičí jen za 60 Kč. A něco navíc? Fitness centrum připravuje novinku  power jógu jen pro muže. Ve sportovním centru Svítkov v Pardubicích platí podobná pravidla. Skupinová cvičení stojí 60 Kč na hodinu. Za stejnou cenu je přístupný i multifunkční sál. Indoor cycling jen za 80 Kč! Lákadlem je i golfový simulátor, ale ten už se kapánek prodraží. 

Po tenisu do jeskyně

Attack fitness studio v samotném centru Ostravy také respektuje současné ceny. Za jednu lekci aerobiku studenti zaplatí 70 Kč, a to ještě nepočítáme zvýhodněné ceny za ranní cvičení. Na populárních trampolínách si zaskáčete za 95 Kč. Za přijatelnou cenu si můžete zahrát v relaxačním a sportovním centru Na Císařství nedaleko Havířova badminton i tenis a jako bonus navštívit solnou jeskyni.

Zkuste piloxing!

V Praze a přilehlém okolí je obtížnější levně sportovat, ale přesto si myslíme, že R5 fitness centrum na ulici Růžová je celkem solidní vůči svým klientům. Běžný student zaplatí za lekci spinningu 110 Kč, za vstup do fitness 70100 Kč a za skupinové cvičení dá stovku. V AB sportovním studiu v Plzni zaplatíte jednorázový vstup 85 Kč za libovolné cvičení (power jóga, zumba, trampolíny, tae-bo, kruhový trénink, piloxing). Přičemž piloxing, tedy kombinace boxu s tancem a pilates, teď opravdu táhne. O něco málo levnější jsou pak lekce body move a populární břišní pekáč.

Dejte si pořádně do těla.

Hledej klid v pohybu! I tak lze pojmout pohyb! Centrum Vitality v Olomouci se specializuje na jógu a jiná obdobná klidová cvičení. Záleží, jaký typ si vyberete. Za cvičení zaplatíte různě, ceny se pohybují od 60 do 110 Kč.

Co to je Wallyball?

Ve sportovním centru Tornádo Most zaplatíte za návštěvu fitness 85 Kč, což je asi standardní cena. Za výhodnou cenu si můžete zahrát i raketové sporty a vyzkoušet schwinn cycling, což je obdoba indoor cyclingu. S partou přátel se pak pobavíte u wallyballu, což je zase obdoba klasické odbíjené, ale ve wallyballu se hraje na upraveném squashovém kurtu a využívá se odrazu míče od stěny. Hodina hry vyjde na 200 Kč, ale když si cenu podělíte mezi sebou, tak se to jistě vyplatí.

Zkuste piloxing!

Luhačovice jsou malebným lázeňským městečkem. Udělejte si prodloužený víkend ve zdejších lázních. Absolvujte procedury, popíjejte Vincentku a zasportujte si ve sportovním centru Radostova. Místí fitcentrum vám nabízí své služby jen za 40 Kč na hodinu a využít můžete i dalších aktivit: badminton, tenis, bowling, plavání.

 

A varianta poslední? Mrkněte se na YouTube a pusťte si nějaké inspirativní video, například s Jillian Michaels. Je to skvělá alternativa, když venku prší a nikam se vám nechce. Případné další návrhy, jak a kde levně sportovat, pište na Facebook.

 

Foto: photl.com, Kristýna Moučková

Podobné články