Kamarádství s výhodami: Jaká má pravidla?

Kamarád s výhodami je nový druh vztahu 21. století. Má však opravdu jen výhody? A jaká platí v takovém vztahu pravidla?

Kamarádství obohacené o sex je v poslední době velice atraktivní druh vztahu. Zájem o něj mají především ti, kdo po vážném vztahu netouží, ale sex na jednu noc jim nevyhovuje. Žádné závazky, žádná láska, žádná společná budoucnost. Tak zní definice. Aby to ale fungovalo, je potřeba stanovit si jasná pravidla. Musíte si především určit, jak moc ležérní váš vztah bude.

1. Nikdy by to neměl být nejlepší kamarád

Jedno z nejdůležitějších pravidel. Vždy je lepší, když je to pouze známý, se kterým nejlépe nemáte moc společných přátel (pro případ, že to skončí fiaskem). Kamarád, kterého si vyberete, by vás měl fyzicky přitahovat. Nebudeme si nic nalhávat – v tomto druhu vztahu jde jen o sex. Je tedy logické, že když vás dotyčný nepřitahuje, sex si neužijete. To samé se týká sexu samotného. Pokud vás druhý neuspokojuje tak, jak si přejete, skončete to. Proč mít tento druh vztahu, když si ho nebudete náležitě užívat?

Kamarád taky rád...

2. Nevídejte se více než dvakrát týdně

Fyzická touha chce často opak, ale vydržte to. Vídat se každý den nebo obden ani jednomu z vás neprospěje. Proto je občas lepší naplánovat si schůzky předem a stanovit si, jaké dny se budete „vídat“.

3. Neupínejte se

Někdy se stane, že se na dotyčného začnete upínat. To je první krok ke katastrofě. Musíte si uvědomit, že je to vztah založený na sexu. Do tohoto typu vztahu nepatří posílání milých SMS na dobrou noc, vyznávání citů či opěvování svého kamaráda-milence před kamarádkami. Nečekejte každý den na to, až vám napíše. Pokud chcete chlapa, co vám bude psát, jak se mu stýská, dejte přednost plnohodnotnému partnerství.

Láska do tohoto typu vztahu nepatří.

4. Stanovte si vlastní pravidla

Je velmi důležité stanovit si mezi sebou pravidla. Předejdete tak nedorozuměním a udrží to váš vztah na správné rovině. Může to být jakákoli věc, kterou pokládáte za důležitou, například že máte zakázano spát s dalšími lidmi (třeba kvůli zdravotním důvodům).

5. Nejdůležitější pravidlo ze všech!

A to nejdůležitější nakonec. Pokud se u někoho z vás začnou projevovat city větší, než jsou u takového vztahu přijatelné, je potřeba to druhému říct. Základem kamarádství s výhodami jsou žádné závazky, žádná láska. Pokud se začnou objevovat city, ukončete to dříve, než přijdete k srdečnímu úrazu.

Zamilovat se je v tomto vztahu nebezpečné.

I když existuje mnoho pravidel, které tu jsou, aby člověka uchránily před ublížením, tento typ vztahů málokdy končí dobře. U většiny případů jsou na konci jen slzy a nejméně jedno zlomené srdce. Často to bývá to naše ženské, proto je potřeba zvážit předem, zda dokážete takové kamarádství s výhodami zvládnout, zda dokážete oddělit lásku a sex.

A pokud hledáte něco vážnějšího, zkuste nějakou seznamku. Co třeba Elitedate? Nebo si nezávazně zaflirtujte, na to je super flirt.com v češtině.

Foto: deviantart.com

Když už jsme u toho sexu, víte že nejoblíbenější a nejstarší sexuální pomůckou je dildo alias vibrátor? A že existuje fakt hodně sexuálních úchylek z nichž 10 nejpodivnějších jsme zkusili popsat? No a aby toho nebylo málo, vrhli jsme se do recenzí erotických hraček, takže můžete číst o venušiných kuličkách, sexy prádélku i satisfyerech.

 

Podobné články