Kapesníček do saka – vše, co musí gentleman znát

Rozhodli jste se posunout svůj styl elegantnějším směrem? Skvělá volba! Začněte s králi mezi doplňky - s kapesníčky do saka. Poradíme, jak na to.

Nosit elegantní módu je fajn věc, a to hned z několika důvodů. Pěkně oblečený muž se cítí sebevědomě, na okolí působí seriózním dojmem a v neposlední řadě zde máme faktor „ž“ – ženy. Ženy milují muže v oblecích. Tedy, v dobře padnoucích oblecích. A když to vyšperkujete správnou volbou doplňků – voilá.

Dnes se zaměříme na kapesníčky do saka.

Někoho může napadnout otázka, k čemu vlastně kapesníček do saka slouží? Je to jednoduché – kapesníček se do saka dává proto, aby se outfit stal elegantnějším. Je ovšem nutné nosit jej správně. Žádný ryze praktický význam tedy tento doplněk nemá… Ke smrkání mimochodem rozhodně neslouží.

Kapesníčky do saka všech barev.

Kapesníčky do saka jsou v drtivé většině čtvercového tvaru. Standardní velikost neexistuje, každý výrobce má svou velikost a tu si většinou drží. Nejčastěji se setkáte s velikostí okolo 30×30 cm.

Jak už to v módě bývá, velké oblibě se těší kapesníčky z hedvábí. Neznamená to však, že kapesníčky z jiných materiálů jsou lacinější nebo jakkoliv méněcenné. Naopak, s kapesníčky z jiných materiálů můžete snadno docílit kromě libovolné barvy a vzoru navíc také zajímavé textury. Tedy ne vy, ale výrobci samozřejmě.

Setkat se můžete také s kapesníčky z kašmíru, flanelu, tvídu, lněné tkaniny nebo z vlny.

Chci nosit kapesníčky do saka, jak začít?

Polehoučku. Začněte polehoučku. Nejprve se poohlédněte po jednoduchých jednobarevných kouscích – jejich ladění s celým outfitem je vlastně nejsnažší.

Bílý kapesníček do saka texturovaný.

Ideálním startem je koupě čístě bílého kapesníčku se zajímavou texturou – takové kapesníčky jsou vhodné pro formální i neformální příležitosti. Textura dělá zázraky. Čistě bílý hedvábný kapesníček by mohl zbytečně evokovat přehnanou snahu o eleganci nejvyššího ražení, což například do víru večerního města nemusí být to pravé. Bílý kapesníček do saka padne vždy perfektně k bílé košili, kterou má doma snad každý muž.

Jakým směrem se posouvat?

V „novém způsobu oblékání“ si postupně získejte určité sebevědomí, půjde to snadno, věřte mi. Postupem času se barevně odvažte, sáhněte k tyrkysové, červené, fialové a laďte s dalšími doplňky. Oblíbíte si to raz dva. Být hezky oblečen a dobře sladěn je po všech stránkách příjemný pocit.

Kapesníčky s různými vzory.

Několik rad a doporučení

Kravata není vždy nutná. Sako nebo blazer se dá dost dobře nosit i s rolákem nebo basic tričkem. Nelamte si proto zbytečně za každou cenu hlavu s tím, jak sladit kravatu a kapesníček – kravatu můžete snadno vynechat.

Jaké způsoby vkládání kapesníčku volit?

Záleží na příležitosti. Obecně platí, že čím honosnější událost, tím jednodušší tvar. Klasický čtvereček nebo trojuhelníček je super do smokingu, naopak ledabyle rozpustilé uložení pak k neformálnímu outfitu.

Kapesníček složen klasicky a moderně.

Na co si dát ještě pozor?

Nikdy nenoste kapesníček a kravatu v totožné barvě nebo v totožném vzoru.

Řekněte důrazné NE supermarketovým balíčkům á la „kravata a kapesníček v jednom“. Tenhle pseudotrend působí příliš uniforovaně a strojeně, není v tom žádná zábava, invence, nic zajímavého. Poslíček z laciného hotelu to možná nosit musí – vás se to naštěstí netýká.

A na závěr, neberte si, prosím, příklad z Víta Bárty… z politické i módní mrtvoly.

Talentovaný politik a podnikatel Vít Bárta.

 

Foto: Novinky.cz, Asos.com, Alfons.cz, Hespokestyle.com.

Podobné články