Kde sehnat studijní materiály? Zn. levně

Ne vždy si může student dovolit všechny knihy a skripta koupit. Kde hledat studijní materiály levně, případně zdarma?

Studentská peněženka jak známo nepřetéká bankovkami, spíš v ní sem tam smutně zacinkají dvě opuštěné koruny. Ke studiu je ale zapotřebí mnoho knih, skript a dalších materiálů, které na stromech nerostou a na ulici se nerozdávají. Jak si poradit a kde sehnat levně učebnice či poznámky z přednášek?

Přinášíme vám seznam míst, ať už skutečných či internetových, kde se dají studijní materiály půjčit, stáhnout nebo levně koupit. Nespornou výhodu mají vlastníci čtečky e-knih. Lze do ní snadno nahrát dokumenty stažené z webu nebo naskenované materiály z knih. Ostatním nezbude než si potřebné tiskoviny kopírovat a nechávat svázat, případně schraňovat v deskách a doufat, že se jednoho krásného dne nerozletí při závanu větru do světa.

Knihovna

Pozor, ať vám papíry neuletí!

Dlouhé regály v knihovnách jsou plné informací. Jde jen o to, abyste je ukořistili dříve než vaši podobně draví spolužáci. Pokud jste byli pomalí, využijte nabídku rezervace. Bývá zpoplatněna, ale máte jistotu, že se k vám vybraná kniha dostane. Knihovny navíc většinou disponují i kopírkou, takže si bez větší námahy pořídíte vlastní kopii textu, kterou můžete obohatit svými poznámkami a zabarvit zvýrazňovači.

primat.cz

Bohatá studnice materiálů, které jsou po registraci dostupné ke stažení. Funguje zde princip něco za něco, lépe řečeno skripta za banán. Banán je místním platidlem, takže za stažení souboru jedním banánem zaplatíte, za nahraný soubor zase nějaký ten banán obdržíte. Banány lze získat i pouhým přihlášením se na účet a dalšími aktivitami na webu. Jako bonus se zde dozvíte drby o jednotlivých školách, zveřejňují se zde pozvánky na mimoškolní akce a s ostatními uživateli si následně povyprávíte zážitky na místním fóru.

uloz.to

Všem známá stránka, znají ji snad i ta nejmenší pirátská mimina. Po událostech okolo smluv ACTA je tento web značně promazaný, přesto se zde dá nalézt plno zajímavých knih, dokumentů se zápisky z přednášek a další.

Burzy, antikvariáty

Knihy, knihy, knihy. Je toho prostě moc.

Že si nechcete knihy půjčovat, kopírovat, stahovat a tisknout? Chcete své vlastní bichle, o které se nemusíte dělit se spolužáky? Zkuste burzu učebnic! Prohledejte webové stránky vaší fakulty nebo Facebook, určitě burzu narazíte. Seženete zde učebnice a skripta o něco levněji než v klasickém obchodě.

To samé se týká antikvariátů. Seberte odvahu a ponořte mezi hromady starých knih, není vyloučeno, že se vám podaří vytáhnout na světlo boží tolik hledaný poklad. Kniha bude levnější než ta nová, navíc v ní můžete naleznout poznámky a komentáře od bývalého majitele. Získáte tak další poznatky navíc!

Starší spolužáci

Kdo jiný by měl vědět, co od vás profesoři budou chtít, jaké poznámky budou diktovat a jaké materiály používat, než vaši starší kolegové z vyšších ročníků. Zkuste se jich zeptat, jestli by vám nějakou tu knihu nepůjčili, nebo alespoň nedoporučili. Rovnou můžete vyzvědět detaily z výuky a rady, „jak na“ profesora či profesorku.

Máte další rady a tipy, kde si levně opatřit důležité tiskoviny potřebné ke studiu? Podělte se o ně s námi!

Foto: Photl.com

Podobné články