Kdo určuje nové trendy v módě?

Některé z nás se snaží oblékat podle nejnovějších módních trendů. Víte ale, kdo je „vymýšlí"?

Pokud si myslíte, že trendy udávají módní návrháři na přehlídkách v Paříži či New Yorku, jste na omylu. Existují totiž cílená trendová studia (Trend Offices), která se zabývají tím, co se bude v následujících letech nosit. Jaké barvy, materiály, knihy, ale i jaká hudba se bude hrát. Nejvýznamnější Trend Office se nachází v Paříži.

Jak se móda vytváří?

Je to poměrně dlouhý proces, který se dělá hodně dopředu. Například v tomto období se vytváří trendy na léto 2014. Respektive po přehlídce podzim/zima 2013/2014 se začíná promýšlet léto 2014. Co se tedy bude nosit v létě 2013, už by mělo být jasné, a měli bychom to vědět už půl roku. A ví to někdo?

Trend se projevuje všude.

Čím se Trend Office inspiruje?

Inspirace je různá, ale přesto je jisté, že nic tak úplně nového nemůže být vymyšleno. Trendy se neustále vrací a točí se dokola, jen v některých obměnách a vychytávkách. Tato studia se často v módě a trendech inspirují třeba filmy nebo známými umělci. Inspirující pro mnoho návrhářů byl třeba masový oblek Lady Gaga, podle jehož vzoru byly dělány pohovky i šaty. Při hlubším zamyšlení, ačkoliv to mnoho lidí prvotně nenapadne, jsou návrháři závislí na rozhodnutí těchto Trend Officů. Mohou se samozřejmě zabývat svými kreativními modely, ale potom by bylo jasné, že u lidí nemohou uspět, protože lidé chtějí to, co je trendy. Nechtějí kreativní výlevy návrhářů.

Využití srdce v trendu.

Nejznámější Trend Officy

Jednou z velkých trendových studií je NellyRodi, PromoStyl, Edelkoort, nebo Peclers. Všechna tato trendová studia vydávají tištěnou podobu svých návrhů na následující trendy, ale jsou velice drahé. Proto si nemusíme kupovat drahé pokyny, a pokud chceme být trendy, stačí se podívat na následující volně dostupné webovky, jako Style, Style-vision, nebo Worth Global Style Network.

 

Foto: deviantart.com

Podobné články