Kondiční sporty doma

Venku začíná být pomalu chladno. Přichází doba, kdy se už málokomu bude chtít chodit běhat ven.

Pokud patříte k těm, kteří se stali závislí na sportu, a nechcete se potit ve fitness centru, můžete se na pohyb vybavit doma. Není to tak drahé a je to pohodlné.

Běhání v obýváku

Rozproudit si ráno krev a nastartovat metabolismus je příjemné každé ráno. Přemoci se vyrazit do parku a dýchat chladný vzduch už ovšem bývá horší. Místo klusání na místě si domu pořiďte běžecký pás. Lze jej sehnat přibližně od čtyř tisíc korun. Při nakupování je ale nutné dávat pozor, abyste si omylem domů nepřinesli pás určený jen k chůzi.

Jak si vybrat správný pás

Nejlevnější typy mívají šířku běžecké plochy do 35 cm, což je málo. Člověk se na ní necítí bezpečně. Kupte si tedy raději přístroj, který bude mít šířku okolo 45 cm. Proti přílišnému zatěžování kloubů působí odpružení plošiny. Snad ještě důležitější součástí vybavení představuje motor. Bez něj totiž opravdu půjde na pásu pouze chodit. Všeobecně platí, že čím více člověk váží, tím výkonnější motor musí pás mít.

Kondiční sporty doma.

Jízda na rotopedu

K dalšímu oblíbenému kardio sportu patří jízda na kole. Tu si lze v chladném počasí nahradit používáním rotopedu či cyklo trenažéru. Rotoped je nejlevnější variantou na doma a ideálně se hodí k udržování kondice a hubnutí. Není pro vrcholové sportovce. Mívá vnitřní magnetický systém odporu a měří spálené kalorie, ujetou vzdálenost i čas. Stojí od patnácti set korun.

Cyklotrenažer funguje obdobně, disponuje ale více programy a lépe simuluje jízdu na kole. Má vyšší zátěžové maximum a stabilnější rám. Na určitých typech se dokonce jezdí v cykloobuvi. Cena tohoto trenažeru se pohybuje okolo patnácti tisíc.

Levnější varianty pohybu

Nechcete-li do takových přístrojů tolik investovat, nemusíte se omezit jen na pobíhání mezi obývákem a kuchyní. K velmi oblíbeným pomůckám v současné době patří také švihadlo, jehož pořizovací cena se pohybuje okolo 200 Kč. Vyzkoušet můžete i trampolínu či balanční podložku. Kardio cvičení je pro lidské tělo a psychiku opravdu důležité a prospěšné. Byla by škoda s ním během chladných dnů přestávat.

 

Zdroj: TZ

Foto: TZ, facebook.com/fitnessmag

Podobné články