Koupelová sůl a je z vás kanibal?

Koupelová sůl aneb jedna z nejnebezpečnějších moderních drog.

Jednu koupelovou sůl, prosím

Koupelová sůl patří k novějším drogám a svůj název získala proto, že se dá zakoupit ve speciálních obchodech (obdobných jako Amsterdam shopy). Tato droga se prodává jako bolívijská koupelová sůl a na obalu je uvedeno, že není určena ke konzumaci. Droga je také známa pod názvem Cloud nine.

Název drogy je také odvozen od podobnosti s opravdovou koupelovou solí  jsou to bílé krystalky či prášek. Možnosti aplikace drogy jsou rozmanité  dá se spolkout, kouřit, šňupat či aplikovat injekčně. Obsahuje látky jako mefedron a methylon, které působí podobně jako kokain či amfetaminy. Jelikož patří do syntetických drog, dá se snadno vyrobit (je tedy levná a snadno dostupná), což je předpokladem pro šíření této drogy do celého světa.

Koupelová sůl je silně návyková droga, jejíž obliba v posledních letech výrazně roste. Mezi její účinky patří euforie, sexuální stimulace, zvýšení pozornosti a celkové vybuzení organismu. Tyto účinky trvají přibližně 24 hodiny a jsou následovány pocitem úzkosti, který může trvat až několik dní. Vedlejší účinky této nové drogy mohou poškodit zdraví, či dokonce způsobit smrt. Patří k nim selhání jater, infarkt myokardu, halucinace, delirium, agresivita a další.

Raz, dva, tři a je z vás kanibal

Možná jste v médiích zaznamenali články o „kanibalech, kteří právě před svými útoky požili tuto drogu. Nejznámější je případ z Miami, kdy nahý muž okusoval pod mostem obličej druhého nahého muže. Kanibal musel být zastřelen, protože nereagoval na pokyny policistů, aby se svým jednáním okamžitě přestal a prostě „jedl dál.

Dalším případem je jistý Brandon De Leon, který pořvával v miamské restauraci oplzlé poznámky na ostatní hosty a byli na něj přivoláni policisté. Při zatýkání kladl značný odpor a po naložení do auta na policisty řval, že je sežere. Na stanici poté chrochtal a vrčel jako zvíře a snažil se strážníka kousnout do ruky.

Další incident se odehrál v Louisianě, kdy muž napadl jiného muže, který pracoval na své předzahrádce, a odkousl mu kus obličeje. Poté ještě vnikl do domu jiného muže, kterého ohrožoval nožem a odcizil mu pistoli, zde byl zadržen policisty.

Zkušenost Freddyho Sharpa

„Nikdy jsem nezažil nic podobného. Velmi mě to vyděsilo. Měl jsem halucinace o tom, že jsem na psychiatrii a že jsem posedlý postavou Jasona Voorheese z filmu Pátek třináctého. Je to jako všechny druhy šílenství, zlo, temnota, nejhorší, co si můžete představit.

„Zdá se ti, že jsi neuvěřitelně vysoký a neprůstřelný, necítíš žádnou bolest. Strach, tma. Cítil jsem blížící se zkázu. Měl jsem pocit, že jsem někoho zranil. Snažil jsem se uspokojit, ale nešlo to. Ztratil jsem nad sebou kontrolu, mohlo se stát cokoliv.

„Kromě nepříjemného dojezdu jsem všechno, co ze mne šlo ven, cítil na vlasech. Bylo to nechutné. Smrdělo to špínou, nechutně, zkaženě, byl to zápach chemického původu.

 

Četli jste něco o dalších nových drogách a o jejich účincích? Podělte se o to s námi na našem Facebooku.

 

Foto: Flickr.com

Podobné články