Lekce slušného chování – část I.

Jak byste se rozhodně neměli chovat, aneb kam zmizeli gentlemani?!

Zajímá vás, co ženám na vašem chování vadí a co nám chybí? Prozradíme vám to!

Etiketa není přežitek!

Možná si myslíte, že dodržovat základy slušného chování není potřeba. Chyba! Je to právě naopak. Otevřít dveře, pomoct slečně do kabátu, doprovodit ji domů… Tahle malá gesta udělají mnoho. Nejedná se jen o pouhá pravidla, která upadla v zapomnění, ale o jakýsi důkaz náklonnosti, úcty, respektu vůči ženskému pohlaví.

„Chybí mi, že muži neotevírají dámám dveře (ideálně je přibouchnou ženě před nosem), že nepomáhají maminkám s kočárky v tramvaji, aniž by si o to maminy musely říct, zkrátka etiketa tu není pro nic za nic. A co opravdu nesnáším, je, že mnoha klukům nějak uniká funkce představování, že nemám chuť se v novém kolektivu představovat sama,“ prozradila nám editorka Tereza Belingerová.

Pánové, jak se máte chovat v restauraci?

Gentleman v restauraci

Restaurace je prostředí, kde se očekává, že se budete chovat podle společenských pravidel. Je nutné připomínat, že je slušností pomoct ženě z kabátu, stejně tak odtáhnout židli a pomoci s usazením? Jak je to s objednáváním? A kdo platí? Pryč jsou časy, kdy muži objednávali za ženy. Nyní si objednáváme samy! Stále však platí pravidlo, že platí muž.

„Vadí mi třeba, když jim přinesou jídlo první a oni nečekají, až ho dostane i slečna a začnou jíst,“ prozradila nám redaktorka Soňa Baranová.

Nemluvte vulgárně!

Zapomeňte na sprostá slova! Podle nás nejste žádní borci! Tohle se nám nelíbí!

,,Vadí mi ta jejich mluva, takové to „já šel na fotbal, vole, a potkal jsem Karla, jo, vole, a von, vole, něco říkal, ty vole…“ Prozradila nám editorka Lucie Rubešová.

Na veřejnosti NE!

Co byste neměli dělat na veřejnosti? Zapomeňte na drbání v intimních partiích, říhání, močení na veřejných místech a taky chození bez trička. A to i kdyby vám bylo vedro. My také nechodíme bez kalhot či trička, i když byste možná byli rádi!

,,Vadí mi drbání v intimních partiích na veřejnosti, močení na veřejnosti (ano, jste zády, ale kdo je sakra zvědavý na váš proud?!), říhání na veřejnosti jakéhokoliv druhu a nesmím zapomenout na odkašlávání „až z paty“, z toho se mi zvedá žaludek… Na některé z těchto věcí by měl být zákon,“ řekla nám redakorka Simona Mašková.

Způsob projevu náklonnosti

Věřte, že jsou i vhodnější způsoby, jak nám dokázat, že se vám líbíme. Zapomeňte na mňoukání, hvízdání a další podobné pazvuky a narážky! Tím si nás nezískáte!

Líbí se nám muži v obleku! Působí seriózním dojmem!

Muži v obleku jsou sexy!

Věřte, nebo ne, ale muži v obleku se většině z nás prostě líbí! Působí to na nás takovým zvláštním seriózním dojmem. Dáváte tím najevo jakési společenské postavení a také vaši úroveň. Oblek se nerovná jakékoli tesilové sako a nepadnoucí kalhoty! V dnešní době si můžete pořídit krásně padnoucí obleky, ve kterých nebudete vypadat, jako byste jej zdědil po svém otci, nebo jej měl naposled v tanečních!

,,Chybí mi to, že mnozí považují košili nebo čisté boty za zbytečnost, takže pak jdou na poměrně společenské události klidně v džínách a tričku, přitom se po nich nechce oblek, ale asi nechápou, že je taky něco mezi tím, tzv. Smart casual! A to, že mají na sobě oblek, neznamená automaticky, že jsou formálně oblečeni, pokud to zkazí buď tím, že nepadne, nebo tomu dodají korunu zmačkanou košilí, špatně uvázanou kravatou a absolutně nevhodnými botami. V nejtragičtějším případě ještě outdoorovým BATOHEM (vážně jste, pánové, neslyšeli o batozích elegantních nebo hezkých taškách přes rameno?)“ Dodává editorka Tereza Belingerová.

 

Poznáváte zde své chování? Pak je čas se nad sebou zamyslet, pánové! Prozraďte nám, co vadí na chování žen, vám mužům, třeba na našem Facebooku.

 

Foto: photl.com

Podobné články